Wpis z mikrobloga

@Porazka_Sezonu: @FLAC: @MisiekD: @Porazka_Sezonu: Znacie się na inżynierii jak świnia na graniu na gitarze xD

Ta argumentacja jest tak #!$%@?, że nawet mi się nie chce rozpisywać czemu. Ale w skrócie - to, że firma X robi #!$%@? telefony jako całość to nie znaczy, że wszystko co ta firma robi jest #!$%@?. A poza tym KAŻDY możliwy sprzęt elektroniczny świata jest zlepkiem komponentów różnych firm. Nikt nie robi
@Porazka_Sezonu wiesz, że np taki philips w większości przypadków czyli np szczoteczki do zębów, odkurzacze, inteligentne żarówki to firma Holenderska ale już za produkcją "ich" telewizorów stoi chińskie Tpvision? A frajerzy płacą za Philipsa.
@Porazka_Sezonu: 1. Moim zdaniem największym atutem produktów Apple jest software, a nie hardware. I za to jestem skłonny zapłacić więcej, żeby nie użerać się z #!$%@? androidem.
2. To, że firma używa komponentów wyprodukowanych przez innych producentów to standard w całej branży elektronicznej i nie jest żadnym argumentem przeciw produktom Apple'a...to, że tak uważasz, pokazuje tylko jak małe masz pojęcie w tej dziedzinie.
3. Co to za #!$%@? i bóldupienie "tak
@Strus 50% rzeczy, które wypisałeś to kompletnie ich nie napisałem to raz. A dwa to fakt, że Apple kupuje tanio i dużą część ceny płacisz za logo. To jest fakt i tego nie zakłamiesz. IP6 w produkcji to ~250$, a iPX nie przekracza bodajże 300$ o ile dobrze pamiętam. I fakt faktem większość rzeczy z iP pochodzą od Samsunga, a reszta z innych firm.
@Papieska_kremowka bzdury. System czysty Android zajmuje ~800MB. Samsungowy waży dużo z powodu dużych grafik, masę swoich aplikacji oraz swojej nakładki. Waży ok 3GB. Partycje systemowe są spore, by zarezerwować miejsce, ale system może ważyć bardzo mało i nawet 800MB. IOS waży więcej.
@MisiekD porównywanie gołych kosztów produkcji z końcową ceną produktu tez świadczy o braku pojęcia. R&D myślisz, że za darmo się zrobiło, żeby stworzyć te telefony? :D
@KeepCalm to nic nie da, bo tak się nie da. Pewnych części nie skupisz tak po pristu, a iOS to system zamknięty z licencją. Instalacja na nieutoryzowanych telefonach to łamanie licencji. Poza tym, certyfikacje, skąd to weźniesz? Unikalny UUID, IMEI?