Wpis z mikrobloga

@klocek_lego: Ale większość uznała, że się nadaje więc dlaczego miało być niby usuwane? Filmiku gdzie laska opisywała jak facet robiłl jej palcówę jakoś nikt nie usunął, a przypominam, że bezpośrednim następstwem było samobójstwo tego chłopaka. Dla mnie to czysta hipokryzja administracji i lansowanie się na "ugrzeczniony" portalik.
@kasiknocheinmal: Bezsensowna bójka a potem reanimacja, która szkodziła a nie pomagała. Brak reakcji przechodniów.

Napisałem też, że coś podobnego widziałem w Warszawie:

Identyczną scenę udzielania pierwszej pomocy widziałem w centrum Warszawy. Pijany gościu robił masaż serca drugiemu oddychającemu. Ludzie omijali tych ludzi szerokim łukiem udając, że nic nie widzą. Trochę się wahałem czy interweniować, ale bałem się, że pijaczek zabije nieprzytomnego (masaż serca na bijącym sercu może doprowadzić do jego zatrzymania).
@GeraltRedhammer: Ok, dzięki, ale... to było nieodpowiednie? Dla mnie dużo mniej nadające się znaleziska lądowały już na głównej. Bo co mogą wnieść roznegliżowane panie prezentujące pozycje z jogi? A ten film (chociaż go nie widziałam, więc sama nie jestem w stanie ocenić, mogę tylko wierzyć opisowi) może sprawiłby, że ktoś zainteresowałby się technikami udzielania pomocy? Szczególnie, że jak wyczytałam gdzieś na mikroblogu, podobno reanimacja nie była nieudana- ale to tego też