Wpis z mikrobloga

@ksiezyc_w_siatce: teraz mamy XXI wiek i też ludzie żyją na ulicach, są ludzie biedni, w Afryce dzieci głodują, w krajach 3 świata pracuje się za głodowe stawki. Dlaczego nie zrobimy względnego dobrobytu?

Surowce są w #!$%@? warte bo pas ma duże zasoby lodu - Mars nie ma własnych oceanów z wiadomych przyczyn, a Ziemia została zanieczyszczona. Jedynym źródłem tego niezbędnego do życia surowca jest pas.
@Jade: przeoczyłem motyw wody dla ziemi:/ ten śnieg mnie zmylił.
co do afryki- tak jak pisałem wyżej, wyszedłem ze złych założeń. że gospodarka jest hamowana przez brak surowców jako metali, nie wody. wtedy cały pomysł (mój szlag trafia).
a co do afryki to tak jak wyżej. 150 lat do przodu, i może ludzie ogarną inną formę pomocy bądź rozwój który zniweluje aż takie różnice.
@ksiezyc_w_siatce: populacja Ziemi w uniwersum The Expanse wynosi około 30 miliardów ludzi. Problemem nie jest brak siły roboczej tylko żywności i wody. Do tego postępująca automatyzacja prowadzi do sytuacji, w której tylko pracownik o bardzo wysokich kwalifikacjach ma szansę na zdobycie pracy. Większości ludzi nie opłaca się kształcić, bo łatwo można ich zastąpić maszyną.