Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie do was, czy magister przydaje się do pracy w firmach związanych z programowaniem? Stoję właśnie przed decyzja zapisania się na magistra tylko zastanawia mnie czy komuś kto zajmuje się programowaniem przydało się to. #programowanie #programista15k #it
  • 30
  • Odpowiedz
@matiq95 w niektórych firmach na początku może patrzą, ale raczej niewielu. Jak już złapiesz pierwszą pracę i masz jakieś doświadczenie to tytuł inżyniera w zupełności wystarczy.
  • Odpowiedz
@matiq95
@slimocb
Z perspektywy czasu ja bym zrobił tak: po inzynierce iść do pracy i łapać doświadczenie. Po ok 2 latach zapisac się na magisterskie zaocznie. Czemu? Bo żeby być "kierownikiem" to czasem wymagane jest wyższe pełne.

Ps. Zalecam przerwę nie dłuższą niż 3 lata bo później strasznie ciężko się zmusić do studiowania.

Pps. Ewentualnie po inzynierce kontynuować magisterke zaocznie/wieczorowo.
  • Odpowiedz
@matiq95: Zacznijmy od tego, czy w ogóle studia się przydają w IT. Z tego co widziałem prawie nigdy, a jedyny argument studiujących jaki mają to "Może kiedyś się przyda". Bardziej bym polecał złapać pierwszą pracę jako student (mniejsze podatki płacą itp itd) i złapać doświadczenie
  • Odpowiedz
@Lunder nie widziałem nigdy wpisu "skończyłem studia, nie wiem jak zacząć programować, gdzie iść do pierwszej pracy bo nigdzie nie chcą mnie przyjąć", natomiast wpisy analogiczne pisane przez osoby bez studiów są wrzucane codziennie... To jednak o czymś świadczy, czyż nie?
  • Odpowiedz
@kapelusz: Tak, o tym, że ludziom po studiach się wydaje, że coś umieją. Bo człowiek bez studiów jest ciekawy tego i chce zdobyć wiedzę, która zdobędzie od ludzi z branży na obecnie aktualnym poziomie. Inna sprawa jest na studiach, gdzie zapewne nauczy się w C pisać program do liczenia potęgi w konsoli i już mu się wydaje, że CDP Red czeka na niego aby uratował projekt Cyberpunk.
  • Odpowiedz
@matiq95: ja z tych, co za studiami - jasne, że pracę w januszsoftach i poślednich korpo znajdziesz bez studiów, ale jeśli mowa o dobrej i rozwijającej pracy z najnowocześniejszymi technologiami, to studia kierunkowe są bardzo ważne. Jestem w IT po studiach humanistycznych i często mi wykształcenia (kierunkowego) brakuje.
  • Odpowiedz
@matiq95: Magister też Cię raczej niczego nie nauczy. Papierek, no fajnie mieć ;) Ale poza tym ,że fajnie się prezentuje w szufladzie to Ci nie pomoże w karierze programisty. Bądź co bądź, wyższe wykształcenie już masz. A nawet w korporacjach, jeśli wymagają po studiach, to tytuł inżyniera wystarcza. Nie to, że zniechęcam, ale od 6 lat sam dobrze sobie radzę na rynku pracy bez tytułu magistra(tylko inż) i po za pierwszą
  • Odpowiedz
@Poldek0000: Ale kolega już ma wykształcenie wyższe pełne, tylko, że pierwszego stopnia. Chyba, że chodzi Ci, że wymaganiem jest mieć skończone studia drugiego stopnia. Ja akurat w firmach w których pracowałem (dużych korpo i małych) nie spotkałem się, że musi być drugi stopień skończony na PM. No ale faktycznie mogą być takie co tego wymagają, chociaż pewnie dzisiaj nie jest już ich dużo. @matiq95 Tak, PM to project manager.
  • Odpowiedz
Tak, o tym, że ludziom po studiach się wydaje, że coś umieją. Bo człowiek bez studiów jest ciekawy tego i chce zdobyć wiedzę, która zdobędzie od ludzi z branży na obecnie aktualnym poziomie. Inna sprawa jest na studiach, gdzie zapewne nauczy się w C pisać program do liczenia potęgi w konsoli i już mu się wydaje, że CDP Red czeka na niego aby uratował projekt Cyberpunk.


@Lunder: A są też ludzie
  • Odpowiedz
@marciner: Ale tu jest mowa o studiach magisterskich, a nie inżynierskich. Inżynierskie kolega ma za sobą.

PS. My też się #!$%@?śmy, kombinowaliśmy i pracujemy razem od dłuższego czasu w zawodzie.
  • Odpowiedz