Wpis z mikrobloga

Mirki informatycy, potrzebuję pomocy.
Ostatnio(tj. jakieś 6 miesięcy temu) u mojego #rozowypasek Windows stwierdził że się zaktualizuje. Od tego czasu pojawił się problem, bo cały czas robił się czarny ekran. Rozwiązałem to przez wyłączenie karty w Menadżerze urządzeń - i to działa, komputer włącza się i można go używać. Ale nie po to są sterowniki, żeby ich nie używać. Aktualizacja sterownika za pomocą sterowników producenta nie pomogła. Dzisiaj po reinstalacji systemu od 0, znowu to samo. Do momentu pobrania sterowników przez Windows wszystko działa, nagle BUM i ekran "zaginol czyli zniknol na zawsze", znowu wyłączyłem grafikę i działa. Ktoś z Was spotkał się z takim problemem?

Komputer to Asus R540SC

#informatyka #windows10 #microsoft #windows #pytaniedoeksperta
  • 15
@Cernel Może Windows źle dobrał sterowniki? Sprawdz na stronie producenta, bo obstawiam, że chodzi o zintegrowaną, więc może być tak, że łatkę wypuścili która crashuej, bo jest nie dopracowana dla wszystkich modeli, proponowałbym zainstalować ostatnią stabilną i ew. poczekać na następną wersje "poprawioną", a jeżeli to nie pomoże to napisać do producenta, że występuje takie problem tylko po zainstalowaniu tego sterownika i co możecie z tym zrobić, poza wersja wcześniejsza stabilną sterownika.
@bystry91ldz: Niestety nie działa, też myślałem, że to może być wina grafiki... I chyba wszystko na to wskazuje... Jakiś pomysł jak zweryfikować czy padła grafika? Jest zintegrowana.
@Cernel na gwarancji? Wydaje mi sie, ze mozesz posprawdzac ew. luty czy wszystko dziala, albo postarac sie sprawdzic na dzialajacych sterownikach czy daje rade, moze odlaczyc druga karte i jezeli sie nie wlaczy na zintegrowanej to wiadomo, ze siadla? Albo od instalowac i pozwolic mu zainstalowac stery z windowsa bez podlqczenia do neta.