Wpis z mikrobloga

na takich właśnie nieoczywistych kadrach


@Agemaker: ale to jest oczywisty kadr i bardzo dobrze dopracowany technicznie. bardzo mało brakuje mu do świetnych proporcji.

Ciut przycinamy, krawędzie wyrównujemy do linii złotego podziału i ostre kąty mamy w hot-spotach. Nie wiem czemu to zdjęcie uznałeś za kontrargument, ale potwierdziłeś nim moją tezę. Przynajmniej mam nową świetną tapetę na telefon :)
Zatwardzenie - > na takich właśnie nieoczywistych kadrach

@Agemaker: ale to jest o...

źródło: comment_tuLBQtbDRnawWFeZOVWpPKNVUfyRI7Wk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zatwardzenie: A czy ja twierdzę, że to zdjęcie jest dobre technicznie? Twierdzę, jedynie, że mnie się to zdjęcie PODOBA, nie piszę tu, że jest to najlepsze zdjęcie na świecie.
  • Odpowiedz
A czy ja twierdzę, że to zdjęcie jest dobre technicznie?


@teownik: A co ma oznaczać: "nie wygląda tak najgorzej"?

Jak na osobę, która drugi raz w życiu trzymała w miarę dobry aparat i tak chyba nie wygląda tak najgorzej :)
  • Odpowiedz
@teownik techniczne może nie specjalnie wzorowo, ale coś w sobie ma. Fajny kontrast pomiędzy dziełem człowieka i matki natury do tego ułożony w miarę w mocnych punktach (@Zatwardzenie skąd nazwa gorące punkty? Z photoforum xD?)
  • Odpowiedz
@tryb_graficzny: a ja uważam, że technicznie wzorowo, zarówno pd względem kompozycji, koloru i kontrastu, gorzej z przesłaniem, bo nic nie przedstawia, ale nadrabia wykonaniem.

skąd nazwa gorące punkty? Z photoforum xD?


przecięcia się linii złotego podziału lub trójpodziału, zależnie od kompozycji, nie trzeba do tego photoforum, wystarczy jedno kliknięcie w aparacie i trzy w telefonie.

hot-spot, gorące punkty, mocne punkty, nazywaj jak chcesz
  • Odpowiedz
@teownik: fajnie jest włączyć sobie siatkę. Znajoma fotograf uczyła mnie, żeby np. najważniejsze przedmioty, na których chcesz skupić uwagę umieszczać w jej lewym, dolnym rogu. I faktycznie, jest mega różnica między takim zwykłym zdjęciem, a zdjęciem, kiedy trzymasz się tej zasady. Przynajmniej dla mnie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niechcetukonta: w ogóle o co się p------------z? pierwsze słowa OP to:

Mirki, co sądzicie?


napisałem, co sądzę, a Ty jedziesz po mnie jak po burej suce XD weź może znajdź sobie jakąś pracę, albo dziewczynę, albo nie wiem. cokolwiek.
  • Odpowiedz