Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki... Rodzice kupili mieszkanie. Jako, że nie mogli odebrać kluczy do mieszkania to zostały podrzucone "do skrzynki". Po oględzinach okazało sie, że właściciel obciął wszystkie przewody elektryczne od oświetlenia w taki sposób, że nie ma możliwości podłączenia czegokolwiek. Zdaję sobie sprawę, że rodzice powinni odebrać mieszkanie przy poprzednim właścicielu, ale mam pytanie czy w tym przypadku można cokolwiek zrobić? Jakaś niezgodność z umową kupna mieszkania?

#prawo #mieszkanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

właściciel obciął wszystkie przewody elektryczne od oświetlenia w taki sposób, że nie ma możliwości podłączenia czegokolwiek


@robbberts: Co za k---s. Serio. To nie ma absolutnie żadnego sensu, zrobił to po prostu na złość. Na szczęście można to w miarę łatwo rozwiązać - lekko podkuć i dorobić kawałek kabla szybkozłączkami.
  • Odpowiedz
@WesolySromek: Najlepsze jest to, że jest to syn mojego zmarłego dziadka. Dziadek wydziedziczył mojego ojca tylko po to, żeby mieszkania po nim nie dostał. Dziadzio całe życie był s--------m, synek tak samo. A to mieszkanie musieli odkupić by pozbyć się tego człowieka z domu jednorodzinnego.
  • Odpowiedz
  • 0
@radekrad Są zdjęcia mieszkania sprzed odbioru, wymagane były do kredytu. Znalazłem artykuł na stronce otodom o tym, że przysługuje prawo rękojmy. W ciągu miesiąca rodzice muszę wysłać pisemko do poprzedniego właściciela z opisem wad i żądaniem naprawy.
  • Odpowiedz
@robbberts: niech idą do prawnika. Jak dostanie parę wezwań z kancelarii, a potem z sądu to będzie zębami te kable naprawiał. Jak zostawią sprawę tak jak jest to jak zwykle cwaniactwo wygra.
  • Odpowiedz
@rozregulowany_kaloryfer: @robberts

Nie do końca, rękojmia w tym przypadku może zadziałać, kupując widzieli mieszkanie w dobrym stanie wydano im w pogorszonym, więc mogą żądać przywrócenia do stanu zgodnego z umową. Jeśli nie zadziała rękojmia to normalnie pozostałe przepisy kc o zobowiązaniach. Tylko działać od razu - do prawnika.
  • Odpowiedz