Wpis z mikrobloga

Mireczki, Dell E6410 - zrobiłem upgrade ram'u (do 8GB) i wrzuciłem dysk SSD. Chcę zainstalować windowsa z bootowalnego USB. Wyświetla mi się pasek Windows is installing, potem starting windows i nagle bang - cały biały ekran i reboot. Jakieś pomysły co to może być?
SATA w biosie ustawiona na AHCI.

#komputery #windows #it
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@crazy_wolf: @qbicone: BIOS zaktualizowany bez większych problemów, ale nadal Win7 nie mogę zainstalować.
1. Z pendrive'a idzie -> windows is loading files, starting windows i wtedy biały ekran i reboot
2. Z płyty DVD - najpierw czarny ekran tylko z migającym underscorem w lewym górnym, potem cały czas czarny ekran i teraz czekam (wcześniej w końcu po długim czekaniu zaczął ładować pliki ale potem znowu pojawia się czarny
  • Odpowiedz
@johnlocke-89: Generalnie Windows 7 nie ma wbudowanych sterowników do AHCI, więc nie dziwi mnie, że przy takim ustawieniu instalator się wywala w jakimś momencie. Trzeba by mieć instalator z odpowiednim sterownikiem w takim wypadku. Na basewin masz obraz z 2017, można spróbować go użyć. Jeżeli masz 8GB RAM, to spróbuj wersję 64 bitową od razu, bo nie ma sensu x32.
  • Odpowiedz