Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #csgo - jak po wygraniu pierwszych 10 meczów wskoczyla mi ranga Gold nova 2, to teraz jak będzie mi dobierać mecze? Bo w jednym meczu miałem ziomka z kalachem, a z kolei w drugim ziomek z jakąś niską rangą silver. Od czego to zależy?
  • 18
@Kirbii: po pierwsze - od tego czy grasz na współczynniku zaufania, czy na prime only. Po drugie, czy grasz premade - czyli czy dobierasz się z jeszcze jedną, lub większą ilością osób w poczekalni - wtedy dobiera Wam też team premadeowy i rangi mogą się różnić. Jeśli grasz solo prime - to wtedy będziesz miała raczej najdokładniejsze dobranie rang pod Twoją aktualną - oczywiście w teorii, bo w praktyce dużo smerfów
@Kirbii: to zależy od wszystkich graczy na serwerze, gra próbuje zachować balans i jeśli masz gościa z kałachem w przeciwnej, to Ty tez prawdopodobnie do drużyny otrzymasz kogoś z wyższą rangą i odwrotnie. Niektórzy grają premade - czyli ze znajomymi i to stąd zazwyczaj się bierze ten rangowy dysonans. Jak masz jakieś wątpliwości, śmiało pytaj. :)
@Kirbii: na nizszych rangach w meczu czesciej występują spore rozbieżności w rangach z mojego doswiadczenia, roznice miedzy takim s4 a g2 nie sa jakies wielkie. Do tego czesto ludzie z wyzszych rang chcac pograc ze zbajomymi wchodza na smurfy, a nie jest tak latwo wbic i utzrymac sie w takim silverze czy niskim goldzie.
Swoja droga ciekawe jak by wygladala sytuacja mm i rang dzisiaj w porownaniu do np roku 2014.
@RymMajster: Mam jeden telefon, jeden numer, na obu swoich kontach mam prime, to nie jest aż taki problem.
Poza tym, w jednym z devlogów było, że prime jest jedną z rzeczy branych pod uwagę w trust factorze. A z racji tego, że nie wiadomo do końca jak działa tf nie można stwierdzić, że prime jest lepszy
@bear2112: Kiedys przeszlo sporo doswiadczonych graczy z 1.6 na poczatku, wiec kazdy pi razy oko znal mapy, taktyki, zwaszcza gracze ktorzy na ESL, czy na med+ w 1,6 pozjadali zeby.
A wiekszosc graczy nie pamieta ze zaczynajac w 1.6 na jakims troche lepszym publicu w stylu tawerny/hashjamy/lukmana potrafili zebrac #!$%@? rzedu 2/20 :D
Teraz te swiezaki to jakies typy ponizej orzelka czy cos pewnie.

@Kirbii
Jak bedziesz miala dostepny prime nie
@NexciaK: Może zależy od Twojego współczynnika zaufania, ja gram praktycznie tylko na trust factor od kiedy się pojawił i nie miałem jeszcze żadnego problemu, co więcej, rzadziej trafiam toxiców i idiotow w swoim teamie
@NexciaK: W trust factorze podobno liczy się też ilość zgłoszonych graczy, ilość zgłoszeń, kickowanie, dużo rzeczy. No i z racji tego, że jest oparty na sieciach neuronowych jakość działania powinna rosnąć z czasem. I w sumie całe szczęście, że valve nie podało dokładnie jak trust factor działa bo nie można sztucznie go podbijać

U mnie konto 1k godzin, na trustfactorze grałem w le/lem