Wpis z mikrobloga

Ksero w jednym z budynków pwr.

- dzień dobry przyszedłem odebrać książkę.
- jaki tytuł?
- yyy, nie wiem
- na dzisiaj miała być?
- nie nie
- a na kiedy?
- yyy, już na dawno

Przyszły inżynier, posiadacz wyższego wykształcenia xD ja się zastanawiam co 70% ludzi tutaj robi

#studbaza #pwr #wroclaw
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gnomos: Nie znam ani jednej osoby, która zachowywałaby się tak jak mówisz, a znam studentów z różnych kierunków, z różnych dziedzin nauki. Przecież to o czym mówisz to jakaś patola ze szkół wyższych srania po krzakach.
  • Odpowiedz
@gnomos:

no właśnie chyba nie i dlatego prezentują tak wysoki poziom. Gdyby podnieść wymagania na każdym kierunku, poziom uczelni również by wzrósł.


Tu zgoda. Powinno się moim zdaniem obniżyć liczbę studentów i podwyższyć poziom. Akurat jako były student prawa mam odniesienie co do tego i poziom we Wrocławiu-Krakowie-Warszawie znacząco różnił się już od tego w Zielonej Górze, Opolu czy Szczecinie które powodują nadpodaż prawników, często bez wiedzy (wiem po znajomych
  • Odpowiedz
nie wiem skąd wcześniejszy post, że łatwo jest tam się dostac i utrzymać.


@AndrusZgc: miałem nadzieję, że załapiesz ironię ( ͡ ͜ʖ ͡)

Nie znam ani jednej osoby, która zachowywałaby się tak jak mówisz, a znam studentów z różnych kierunków, z różnych dziedzin nauki. Przecież to o czym mówisz to jakaś patola ze szkół wyższych srania po krzakach.


@Finsky: wszystkie przypadki z doświadczenia
  • Odpowiedz
@gnomos: Słyszałem, za przyłapanie na ściąganiu ze słuchawki. Wywalenie z uczelni za ściąganie to moim zdaniem i tak zbyt sroga kara, jeżeli ktoś zostanie przyłapany to i tak kończy to się w---------m prowadzącego i dosłownie banem od niego na zdanie.

I poważnie, to co piszesz brzmi jak totalna patologia, nigdy w życiu nie spotkałem się z czymś takim ani nawet nie słyszałem, więc śmiem twierdzić, że to niezły wyjątek.
  • Odpowiedz
jak ja zawsze kisne jak ktoś używa zwrotu "mądre książki" XDDDDD


@gitaraMarkaKnopflera: jak chcesz przykład takiej książki to polecam "Podstawy teorii sterowania" T. Kaczorka. Zobaczysz co mam na myśli pisząc "mądre książki" XD
  • Odpowiedz
Wiesz że na zachodzie za ściąganie na egzaminie można wylecieć z uczelni


@gnomos: u mnie normalnie wylatywało się za ściąganie na egzaminie, na I roku już widziałem na własne oczy taką akcję ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wiem, że na innych uczelniach tak nie było.
  • Odpowiedz
dlatego, że kiedyś (w założeniu) na studia szli najlepsi, były limity przyjęć, egzaminy wstępne, nie było punktów kredytowych i innych udogodnień dla studenta byleby tylko przepchnąć go z semestru na semestr. Wykładowcy i profesorowie mieli posłuch u studentów i byli autorytetami pod wieloma względami. Student to był już ktoś, chodził na co dzień w garniturze, miał wysoką kulturę i czytał mądre książki. Coś sobą reprezentował. Potem wszystko się zmieniło, przyszły zmiany ustroju,
  • Odpowiedz
@Finsky:

to co piszesz brzmi jak totalna patologia, nigdy w życiu nie spotkałem się z czymś takim ani nawet nie słyszałem, więc śmiem twierdzić, że to niezły wyjątek.


to standard. na "najbardziej prestizowej uczelni technicznej w polsce" na "najbardziej prestizowym wydziale" koledzy przyszli po calej nocy chlania rano na wyklad i spali z tylu sali. egzaminy pisalo sie z telefonu, wykladowca nie reagowal. a jeszcze przypominam sprawe Kamila Mazura z
  • Odpowiedz
to prawda. Studia powinny w pewien sposób reprezentować elitarność. A jak wszyscy są elitarni to nikt nie jest ¯\(ツ)/¯


@Bigby: przeciez nie kazdy idzie na studia i nie kazdy konczy. Poza tym zastanówcie się idziecie studiować bo wam to potrzebne czy idziecie tylko po to zeby byc elitarni xD nie kumam tego biedowania xD
  • Odpowiedz