Wpis z mikrobloga

Pijcie ze mno kompot!
W końcu, po 6 miesiącach poszukiwań (i prawie roku od decyzji o zmianie branży, z budowlanej na IT) udało mi się zmienić pracę. Dzisiaj zaniosłem wypowiedzenie i od kwietnia zaczynam pracę jako tester w tym mitycznym IT. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jaram się, tym bardziej, że zarówno obecną pracą, jak i całą branżą budowlaną już rzygałem! (ʘʘ)
#pracait #testowanieoprogramowania #pracbaza
  • 64
@capekkk: A polecasz taki boot-camp? Bo wychodzi na to, że troszkę szukałeś pracy po nim jako developer. Albo może właśnie od razu wybrać testera - jeśli jest łatwiej o pracę na początek.
@maxwol: powiem Ci tak, wydaje mi się, że sporym bonusem były moja znajomość JSa i repozytorium na githubie, bo na wszystkich rozmowach na testera się o to pytali. Na pewno zaczecie od samego testowania będzie prostsze w nauce i tańsze (za bootcamp dałem koło 5k), aczkolwiek nie powiem, że znajdziesz pracę w miesiąc czy dwa, bo rynek juniorów jest trochę nasycony.
@capekkk gratki, ja też się właśnie przekwalifikowalem z budowlanki na IT ;) w sumie zajęło mi to szokująco mało czasu i to bez żadnych płatnych kursów, będzie ostra jazda na początku.... Ale damy radę, nie? ( ͡ ͜ʖ ͡)
@onionspirit: rok nauki programowania (edx.org -> algorytmy i struktury danych, sql, python, c++) i później praca jako tester piszący automaty (wtedy już java w robocie). Żadnych płatnych kursów, po prostu pisanie do porzygu, istqb + czytanie prasy branżowej (w tym wypadku głównie blogów).

@some1: ja miałem 32 jak zmieniłem robotę ;) warto :)
@some1: dokładnie, tak jak pisze @diarrhoea na początku nawet w IT nie ma nie wiadomo jakich kokosów, ale potencjał podwyżkowy jest dość spory jeśli się sprawdzasz (nikt randomowemu świeżakowi bez doświadczenia nie da 5k na rękę)
Nie no albo jesteśmy poważni albo nie , ja w 2008 zaczynałem od 3400 brutto. 10 lat w branży i pierwsze słyszę, no chyba że manual u Janusza Tyle to u nas dostają praktykanci
@capekkk w moim przypadku to był raczej standard na tamten czas, no powiedzmy Górne widełki ale to było 10 lat temu
A teraz ludzie robią za 1600 - 2500????
No to czas szukać innej branży :-)
@boruvva: Czasy się zmieniły :) Wyobraź sobie, ze jak poszło z mojej firmy ogłoszenie na juniora jakieś 3/4 miesiące temu, to dostaliśmy ponad 250CV ;) Juniorów jest tak od #!$%@?, że ludzie proponują, że się zatrudnią u nas na darmowe staże.

@diarrhoea chłopie czytaj ze zrozumieniem, to było 10 lat temu!!! Policz sobie inflację przez te lata i PKB jak się zmienił. rynek IT 10 lat temu to było 20% tego co mamy teraz
@boruvva: Możliwe :)
U nas w tym momencie team seniorów jest praktycznie niezmienny i "silny". Dlatego firma skupia się na juniorach/midach
bo
a) taniej
b) taniej :D

A tak po prawdzie, na ten moment, taki zespół może spokojnie działać mając mniejsze doświadczenie:)