Wpis z mikrobloga

#gitarabasowa
Mircy, jaką kwotę totalny lajkonik muzyczny musiałby przeznaczyć na rozpoczęcie zabawy z gitarą basową? Bez gwarancji faktycznego złapania bakcyla. Kompletny sprzęt, zestaw, niekoniecznie dla audiofila, ale też taki którego da się posłuchać bez trzeszczących zębów.
  • 10
  • Odpowiedz
@Kaijot: kup uzywke na poczatek, pelno tego sie ludzie pozbywaja a do nauki wiele nie trzeba, wydasz 1/3 tego co za nowe a jak dobrze pogrzebiesz to bedziesz zadowolony
  • Odpowiedz
@Kaijot: Kupuj używki. ;) No i generalnie, zależy jak bardzo możesz zamrozić budżet... Pamiętaj, kupując używaną gitarę możesz ją sprzedać za tę samą cenę - sprzęt się nie starzeje. :)

Nie mniej, podchodząc tak całkiem serio - bas 700/800zł, wzmacniacz 400, przewód/tuner/pasek 100zł. :)

Ale im więcej masz kasiory tym lepiej. Moim zdaniem, wyżej to taki minimum zestaw startowy, żebyś nie pokaleczył rąk i żebyś był choć trochę zadowolony i nie
  • Odpowiedz
@Kaijot: dorzucę jeszcze o siebie: wystrzegaj się wszelakiego chińskiego gunwa gdzie masz np "super gitara basowa za 200zł + wzmacniacz". Taki instrument (o ile dobrze wygląda) nadaje sie najwyżej do powieszenia na ścianie albo od razu na opał. Szkoda kasy i nerwów, bo jak później zaczniesz słyszeć różne brzmienia poszczególnych modeli to uznasz że Twój od zawsze brzmiał jakoś #!$%@?. Cort, Squier, Yamaha to są firmy na które powinieneś zwracać uwagę.
  • Odpowiedz
@Kaijot: 5 strun na początek może być trochę trudniejsza do ogarnięcia bo ma szerszy gryf. I zależy co chcesz grać. Jak standardowego rocka/bluesa to czwórka wystarczy. Piątka wbrew pozorom nie jest niezbędna ale czasem fajnie pomruczeć niskim H. Ja zaczynalem od czwórki, aktualnie mam tez piątkę w arsenale ale i tak wole czterostrunowe. Są tez przede wszystkim lżejsze i maja szersze odstępy między strunami = więcej miejsca na błędy w ustawieniu
  • Odpowiedz
@Kaijot pierwszą kupiłem na allegro, był to zak b4. W tej cenie nie będzie dużego wyboru. Ja bym chyba radził 4 strunową w tej cenie. Ciężko będzie dostać przyzwoitą piątkę za 5-6 stów. Jesli mieszkasz w jakimś większym mieście to sar grupy na fb z handlem instrumentami
  • Odpowiedz
@Kaijot: 4 struny. Chyba, że chcesz grać metal od razu. ;) Jak dla mnie osobiście 4 jest wystarczające. Slap dużo wygodniejszy, większe przestrzenie, węższy gryf... :)

Używki OLX i wszelkiego rodzaju grupy na FB: Basista sprzeda sprzęt /// Basowe graty na sprzedaż.
  • Odpowiedz