Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie swojej pierwszej poważnej rozgrywki i mam problem ze swoją siłą militarną. Od początku szedłem w rozwój gospodarczy i ekspansję terytorialną licząc na to, że z czasem mi się to opłaci. Jednak są okolice roku 2340, nie mam gdzie się rozwijać, statki budowlane też stoją bezczynne (zostało tylko jedno miejsce z dwoma planetami strzeżone przez Automated Dreadnought) i niby mam jeden prężniejszych układów jeśli chodzi o planety i populację, ale jestem w stanie utrzymywać tylko 7k floty, inaczej surowce wchodzą na minus, wszyscy mają flotę równą, albo większą, nawet sąsiad który od innego dostał dwa razy tak w dupę, że stracił połowę terytorium ma większą potęgę militarną. Gdzie zrobiłem błąd?
#stellaris
  • 7
@Bolszoj: Ok, no to po kolei:
1. Produkujesz za mało minerałów na planetach - główny problem. Masz za mało kopalni na swoich światach. Najgorzej sytuacja wygląda na Faltusie III - masz planetę z dwoma modyfikatorami do ilości surowców (łącznie +35%), a masz tam tylko jedną kopalnię. Nie jestem fanem specjalizacji planet, ale ta planetka aż się o to prosi. Absolutnie wyciąć tam wszystko, zabudować kopalniami, wybudować budynek dający kolejne 20% i
Pobierz ambereyed - @Bolszoj: Ok, no to po kolei:
1. Produkujesz za mało minerałów na planet...
źródło: comment_asR6uoZRnOfsVVNqJiBoP20O9mCc4rYd.jpg
@ambereyed: Ok, wielkie dzięki, do niektórych z tych rzeczy nawet jeszcze nie zajrzałem, po takim zastrzyku informacji może coś jeszcze z tego będzie :)
W sumie mógłbyś coś napisać o budowaniu poprawnej planety? W tej chwili największym moim błędem wydaje mi się właśnie to, że prawie wszystkie poleciały z randoma przez sektory. Chociaż wydawało mi się, że tak będzie dobrze i warto zachowywać te oryginalne bonusy z pól.
W sumie mógłbyś coś napisać o budowaniu poprawnej planety?


@Bolszoj: Warto pamiętać, że główny budynek na planecie (administracja kolonialna czy jakoś tak w PL wersji) daje bonusy do sąsiednich pól, tj. +1/+2 minerałów, energii lub żarcia (ale już nie nauki czy jedności). Dlatego żeby wykorzystać te bonusy warto stawiać ten budynek w odpowiednim miejscu i obudować odpowiednimi budynkami. Jeśli na początku idealna lokacja jest utrudniona ze względu na blokery, to można