Wpis z mikrobloga

dlatego gratulacje i plusik, sensowność połączenia lamp ze scalakami w takiej konfiguracji zostawmy do rozkminienia majfrendom.
  • Odpowiedz
@GryfnySzac:
kup dwa stare gramofony bambino na ecl86, będziesz miał (wymontuj) 2 trafa zasilające (1 rezerwa), 2 trafa głośnikowe, 2 podstawki.
mocy około 2x4W (stereo) w lampie, czyli takie 2x 20-30W realnie.
kup dwa gramofony bo gramofony grały mono, do stereo potrzebujesz 2 kanałów.
potem weź schemat bambino i po prostu go zdubluj, robiąc stereo, kupując cały osprzęt elektroniczny nowy (rezystory, kondensatory)
  • Odpowiedz
@GryfnySzac: Czyli te chińskie tak? Zmieniasz ten radiator? W przyszłości coś bardziej rozbudowanego?
Z ciekawości miałem się za to kiedyś brać, a takie wpisy budują więc trzeba będzie się zabrać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Minishcap tak chińskie, z tego co czytałem można je zamienić na 6Ż1P-EW. Radiator zdecydowanie do wymiany na większy, ewentualnie nawiew (mam gdzieś takie małe wentylatorki z ledów).
Polecam kupić i budować, fajna zabawka.
  • Odpowiedz
@pacuja: Ciekawe czy te lampy chociaż pracują na przyzwoitym napięciu anodowym, bo Chińczycy potrafią zrobić wzmacniacz słuchawkowy na różnych ciekawych wartościach(żeby nie robić prawdziwej przetwornicy WN), np. pokazywany na eevblog wzmacniacz na E180F pędzonej napięciem 24V ;) A że lampy pracują tylko jako przedwzmacniacz/bufor - sam wiesz ile kosztują sensowne lampy mocy, do tego dorzucisz transformator głośnikowy i sensowny zasilacz na to powiedzmy 200V anodowego i powstaje z tego kit który
  • Odpowiedz
@wish666: Jak chcemy konstrukcję oszczędnościową to można coś sklecić na PCL86, te są za pół darmo (w przeciwieństwie do ECL86 za które ludzie sobie żądają jakby to był jakichś hi-tech) i zwykle nie zgwałcone wcześniej w konstrukcjach DIY (no chyba że wcześniej siedziały w telewizorze u przygłuchej pani na emeryturze która wymieniła go na tranzystorowy w 2005), a żarzenie załatwić jakąś przetwornicą;)
  • Odpowiedz