Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu kupiłem sobie na #aliexpress #wzmacniacz hybrydowy
Dziś miałem czas i chęci więc popełniłem #majsterkowanie, efekt widoczny na zdjęciu.
Wzmacniacz gra czysto i przyjemnie się go słucha, choć o głośnym słuchaniu można zapomnieć. Wadą jest zbyt mały radiator bez dodatkowego chłodzenia nie daję rady.

Pobierz GryfnySzac - Jakiś czas temu kupiłem sobie na #aliexpress #wzmacniacz hybrydowy
Dziś ...
źródło: comment_DpAfOWBsQyA0ooG5PkK3tyuRhiXSRYAc.jpg
  • 29
@kyaroru: Już jakiś czas temu spotkałem się z projektami goniącymi lampy napięciami anodowymi rzędu 15-24v i okazuje się że to działa, takich projektów jest całkiem sporo.
Wystarczy wyguglać "low voltage tube" i otwiera się świat zastosowań lamp przy niskich napięciach.
@pacuja: Wiem, były lampy projektowane do tego celu, np. do jakichś bateryjnych "farm radios" z baterią anodową 30 czy tam 45V, ale konia z rzędem temu co z tego wyciśnie to całe niby lampowe brzmienie;)
@pacuja: Szczególnie w takiej konstrukcji jak tu wyżej gdzie tylko o harmoniczne nam chodzi, bo pomijając zniekształcenia układ zadziała tak samo jak przelutujemy to wejście liniowe wprost do wzmacniacza mocy ;)
@kyaroru: I właśnie o tym pisałem w pierwszym komentarzu - jak to, dlaczego, ale po co ? Moje wątpliwości rozwiała odpowiedź OP'a - bo działa, bo fun, bo da się - prawda - gratulacje dla OP'a.