Wpis z mikrobloga

Długo rozmyślałem czy kupić nowe auto niższej klasy czy używane premium.
Z używek najkonkretniej brałem pod uwagę 4-5 letnie Audi A5 w kwocie 80-110 tysięcy i jedną sztukę już miałem kupić, ale dzięki pewnemu mirkowi zrezygnowałem ;)
Ostatecznie wybrałem Megane prosto z salonu i chyba to była dobra decyzja.
Jeśli ktoś ma podobne rozkminy to poniżej moje za i przeciw.

Na plus dla Audi: większy prestiż marki, mocny silnik (230 koni), kozacki wygląd z zewnątrz.
Niestety dużo też jest na minus: sypiące się silniki (problem z łykaniem oleju), staro wyglądające wnętrze, zdarzały się wersje z monochromatycznym ekranem pomiędzy zegarami, bardzo drogie ubezpieczenie (ponad 6k rocznie), znacznie droższe utrzymanie, bardzo często kradzione, przebiegi w okolicach 200 tysięcy, ciężko znaleźć sensowną wersję, no i co najgorsze dużo większa szansa na zostanie oszukanym (wady prawne, blacharskie, mechaniczne).

Na plus dla Megane: fajnie wygląda jak na kompakt, świeży model, nowy silnik na gwarancji (ale tylko 130 koni), świeżo wyglądające i całkiem nieźle wykonane wnętrze, oświetlenie ambientowe, "darmowe" przeglądy, zegary wirtualne (można zmieniać ich wygląd), Android Auto (super sprawa), fajnie działające Hands Free, żaden szanujący się złodziej tego nie ukradnie, tańsze w zakupie niż kilkuletnie audi, możliwość konfiguracji pod siebie, mała szansa na zostanie oszukanym no i co również ważne świadomość, że jest się pierwszym użytkownikiem :)
Na minus: jest to Renault :)

#samochody #audi #renault
Pobierz
źródło: comment_QRVFsKiSdR7P4yB4VcXPxOpFuoY1SV3k.jpg
  • 514
Osobiście wybrałbym 2-3letnie auto, najchętniej chyba Octavia może Mondeo. Samochody w pierwszych latach tracą najbardziej na wartości. Każdy ma inne wymagania co do samochodów więc nie ma co generalizować. Jeden jeździ tylko po mieście więc Punto będzie idealne, a jak ktoś miesięcznie robi 3 tyś kilometrów to wybierze segment D :)
@saycool bardzo lubię te nowe meganki - wybrałeś lepszy ekran radia bo ten duży to porażka :) uważaj na skrzynie biegów. U mnie w firmie 50% meganek zgubilo biegi (przebiegi po około 10tys km) ale na szczęście robią to na gwarancji . Niech Ci służy :)
Chyba nie wiesz w jakim stanie jest większość 4-5letnich Audi A6 oferowanych na sprzedaż w Polsce. Gdybym miał zmarnować 100 tysięcy to chyba wolałbym pochodzić po burdelach. Chociaż ja bym poruchał, a nie został wyruchany xD


@wasiuu: Powiem Ci moje zdanie na ten temat, ale absolutnie nie twierdzę że inni też tak powinni robić.
Jak dla mnie kupno nowego auta z salonu to właśnie bycie wyruchanym. Utrata warości po roku, dwóch,
@saycool: masz na myśli fullled? Bo są do dziennej jazdy. Też się przyglądam Giulii ale właśnie w mojej opinii jest zacofana technologicznie. Brak wirtualnego kokpitu, jakieś stary infotainment itp
Pali bardzo malo, aż sam się zdziwiłem, ale już się szykował na kilka tys, bo mu się łańcuch rozciągnął czy cuś

@jaroslaw_madry: łańcuch w prostych 4 tłokowych silnikach typu 1.4, 1.8 i 2.0 TFSI to koszt typu 2000zł, 1200zł częście i 800 wymiana. Koszt podobny do rozrządu paskowego bo jest normalny dostęp. A wymienia się go jak już się rozciągnie, czyli różnie, raz 100, raz 200kkm i więcej. Więc jak policzysz
@saycool: jakbym miał upaść na głowę i kupić w ogóle renault to tylko megane rs, kupno jakiegoś wypierdka 130KM byle był z salonu? jeszcze francuza? no way ;d

niech Ci służy i elektryka niech nie pada za szybko

@bartez_94
tobie na szczęście nie grozi zakup nowego samochodu i musisz się zadowolić wypierdzianymi Mercedesami po taksówce z Niemiec, więc po co w ogóle to gdybanie?
@saycool: ja tez kiedys myslalem o megane wlasnie, bo ze wszystkich niedrogich samochodow wypada najlepiej.
Mimo wszystko zrazil mnie odsetek wad po kilkuletnim okresie - piecio-szescioletnie meganki niestety wyjatkowo czesto trapia liczne problemy, z najbardziej oslowiona elektryka.
Bolesne jest tez to, jak te auta strasznie traca na wartosci w pare lat po wyjezdzie z salonu, bo uzywanych malo kto chce kupowac., wlasnie ze wzgledu na problemy po paru latach.
Osobiscie wybralem
@Chrzonszcz: 130 koni mało, ale nie ma tragedii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak jak pisałem wyżej osiągi zbliżone do Alfy 159 150 koni.
Jeśli ktoś nie musi się cały czas ścigać to wystarczy.

@m4kb0l: Tak, full czyli do jazdy nocą. Niby jest xenon ale kupując nowy samochód chciałbym w nim nowe technologie.
Brak wirtualnego kokpitu bym przeżył bo ekran pomiędzy zegarami jest dosyć duży i można