Wpis z mikrobloga

Długo rozmyślałem czy kupić nowe auto niższej klasy czy używane premium.
Z używek najkonkretniej brałem pod uwagę 4-5 letnie Audi A5 w kwocie 80-110 tysięcy i jedną sztukę już miałem kupić, ale dzięki pewnemu mirkowi zrezygnowałem ;)
Ostatecznie wybrałem Megane prosto z salonu i chyba to była dobra decyzja.
Jeśli ktoś ma podobne rozkminy to poniżej moje za i przeciw.

Na plus dla Audi: większy prestiż marki, mocny silnik (230 koni), kozacki wygląd z zewnątrz.
Niestety dużo też jest na minus: sypiące się silniki (problem z łykaniem oleju), staro wyglądające wnętrze, zdarzały się wersje z monochromatycznym ekranem pomiędzy zegarami, bardzo drogie ubezpieczenie (ponad 6k rocznie), znacznie droższe utrzymanie, bardzo często kradzione, przebiegi w okolicach 200 tysięcy, ciężko znaleźć sensowną wersję, no i co najgorsze dużo większa szansa na zostanie oszukanym (wady prawne, blacharskie, mechaniczne).

Na plus dla Megane: fajnie wygląda jak na kompakt, świeży model, nowy silnik na gwarancji (ale tylko 130 koni), świeżo wyglądające i całkiem nieźle wykonane wnętrze, oświetlenie ambientowe, "darmowe" przeglądy, zegary wirtualne (można zmieniać ich wygląd), Android Auto (super sprawa), fajnie działające Hands Free, żaden szanujący się złodziej tego nie ukradnie, tańsze w zakupie niż kilkuletnie audi, możliwość konfiguracji pod siebie, mała szansa na zostanie oszukanym no i co również ważne świadomość, że jest się pierwszym użytkownikiem :)
Na minus: jest to Renault :)

#samochody #audi #renault
Pobierz
źródło: comment_QRVFsKiSdR7P4yB4VcXPxOpFuoY1SV3k.jpg
  • 514
W niektórych kręgach biznesowych dobrze jest mieć jednak samochód premium, bo pokazujesz, że firma dobrze prosperuje :)


@saycool: Albo może działać w drugą stronę. O #!$%@? takim samochodem podjeżdża! Zarabia na mnie!
@Bulgo: Ogółem to są fajne samochody, ale nie mam wiedzy żeby bezpiecznie kupić taki samochód i nie zostać wyruchany w dupę. Teraz jest moda, szczególnie na wykopie, żeby odpowiedzialność za wszystko zwalać na kupującego i czego się nie dopatrzy to jego wina.
@saycool: mi się a5 bardzo podoba, może kiedyś sobie taką zafunduję. Rozmawiałem w tym roku z gościem, co miał 2.0 tfsi. Pali bardzo malo, aż sam się zdziwiłem, ale już się szykował na kilka tys, bo mu się łańcuch rozciągnął czy cuś, więc jak chcesz mieć głowę wolną od problemów to bardzo dobry pomysł z tym reno. Gratki
@saycool: Chociaż w sumie na tym filmie działa inaczej niż u mnie.

Ogólnie to jest tak, że podchodzisz i zaświecą się LEDy i ambient w kabinie. Włożysz rękę za klamkę to się odblokują zamki.
Natomiast odchodząc od samochodu samochód sie zamknie i złoży lusterka, bez konieczności naciskania czegokolwiek.