Wpis z mikrobloga

@rozekpl: Ew. jeszcze z szerokich może być Canon 16-35 f/2.8. Ciemniejszy i droższy, ale na pełną klatkę. Tutaj już (w tym budżecie) niestety polowałbym na używki. Chyba, preferujesz stałki, to wtedy co innego ;)
@rozekpl: 16-35/4 IS bardzo fajnie równo ostry w całym kadrze i super IS. A za 3k idzie wyrwać na lajcie więc zostanie kasa na jakąś wycieczkę ( ͡º ͜ʖ͡º)
24-70/2.8 II jeśli dołożysz z pińcet, ostrzejszy od poprzedniego, ogólnie klasa sama w sobie, ale troszkę węższy.
16-35/2.8 III za 6k ostatnio był na alledrogo, więc jak masz ciągoty do 2.8 i szerokości to można się połasić.
@Paviarotti:

24-70/2.8 II jeśli dołożysz z pińcet, ostrzejszy od poprzedniego, ogólnie klasa sama w sobie, ale troszkę węższy.

Za 3,5-5k to chyba f4... Albo 2.8 mk1
@taju: 2.8 mk1 za 2400 stoi ładna sztuka na allegro, 2.8 mk2 idzie wyrwać za 4600-5500 na luzaka. Sam sprzedałem go za 5500 to musiałem się z nim bujać ze 2 miechy, a stan był sklepowy.
@rozekpl ja #!$%@?ę... Ty wiesz w ogóle do czego tego sprzętu bedziesz używał? Masz jakąkolwiek znajomość sprzętu i tego co do czego służy? Czy po prostu dostałeś dotację i kupujesz to co najdroższe i fajnie wygląda?