Wpis z mikrobloga

Jak w dzisiejszym świecie można nie mieć prawa jazdy? Można to tylko wytłumaczyć lenistwem, bo na pewno nie brakiem kasy. Te 1,5k każdy ogarnięty siedemnastolatek zarobi w wakacje w McDonaldzie czy innej Żabce. Dla mnie młoda osoba bez prawka to pierwsza oznaka niezaradności życiowej. Nie wyobrażam sobie funkcjonować bez auto.

#przemysleniazdupy #prawojazdy #przegryw
  • 77
@Zakakaikane: Mi się nie udało zdać 2 razy , teraz ogarniam studia inżynierskie. Po tych 2 niezdanych razach , załamałem się i uznałem,że nie ma to sensu.Jednak czytając wpisy na tym tagu uznałem , że muszę dokończyć prawko po studiach. Jest ono bardzo przydatne w życiu a poza tym chcę osiągnąć jakiś ,,komfort" życia.
@Zakakaikane: Też mieszkam w dużym mieście, też poruszam się autem, ale parkowanie przyprawia mnie o ból głowy. Jestem w stanie wymyślić wiele par lokalizacji dom-praca (niekoniecznie bliskich siebie) w takiej Warszawie, gdzie dojazd samochodem jest kompletnie bez sensu - gdybym miał możliwości, przeprowadziłbym się tam.
Można zarobić w wakacje 1.5k na jakiegoś szrota, ale potem trzeba płacić miesiąc w miesiąc koszmarne pieniądze na OC.
@Longan: napisałem wyżej że właśnie mieszkam w dużym mieście. Jak dojeżdzasz do urządu, jak jeździsz na zakupy, do rodziców/dziadków/rodziny? Co jak twoja kobieta będzie w ciąży i nagle będzie trzeba jechać do lekarza czy z dzieckiem do szpitala? Wypad na narty czy nad morze/jezioro w weekend? Komunikacją?
@Chmielciu: etap przejściowy, przynajmniej starasz się o lepsze perspektywy a nie osiadasz na mieliźnie i akceptujesz stan rzeczy
@damianex19: prawo jazdy jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@kantek007 xD? Mieszkam w dużym mieście i nie wyobrażam sobie marnować codziennie od kilkunastu minut do nawet kilku godzin na przejazdy komunikacja. A co w przypadku nagłych wypadków? Wypadów weekendowych? Podwiezienia babci do lekarza czy na lotnisko? Etc.

@Zakakaikane: na codzien stoisz w korkach tyle samo jak nie dłużej.
W pozostałych przypadkach taxi i wynajem samochodu + bilet okresowy wychodzi taniej i jeżeli nie masz garażu i miejsca parkingowego pod pracą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wyjde_z_przegrywu: możesz zrobić prawo jazdy tylko na automat. Robisz na automacie, masz w dokumencie oznaczenie, że tylko z automatem możesz jeździć. Minus jest taki, że mało szkół jazdy na odpowiednie auto, w mniejszych miastach może być z tym problem, w dużych raczej luz. Jak ktoś ma problem ze sprzęgłem i skrzynią manualną, to warto rozważyć.
@Zakakaikane: mam prawo jazdy, ale gdybym urodził się w mieście do którego przeprowadziłem się na
Jak w dzisiejszym świecie można nie mieć prawa jazdy?


@Zakakaikane: normalnie, nie wszyscy potrzebują prawa jazdy. Osobiście znam ludzi w wieku emerytalnym którzy nigdy go nie mieli i jakoś żyją.