Wpis z mikrobloga

Jak w dzisiejszym świecie można nie mieć prawa jazdy? Można to tylko wytłumaczyć lenistwem, bo na pewno nie brakiem kasy. Te 1,5k każdy ogarnięty siedemnastolatek zarobi w wakacje w McDonaldzie czy innej Żabce. Dla mnie młoda osoba bez prawka to pierwsza oznaka niezaradności życiowej. Nie wyobrażam sobie funkcjonować bez auto.

#przemysleniazdupy #prawojazdy #przegryw
  • 77
  • Odpowiedz
  • 0
@kantek007 kolejny który myli pojęcie potrzeby posiadania auta z potrzeba posiadania prawa jazdy, to ze teraz ci niepotrzebne to nie znaczy że zaraz się coś wydarzy gdzie to prawko będzie niezbędne
  • Odpowiedz
Można to tylko wytłumaczyć lenistwem


@Zakakaikane: Albo tym, że wie, że nie ma predyspozycji do tego, zdrowia czy cokolwiek innego.

Dziwne, że dzisiejsi ludzie w średnim (40) i późniejszym wieku nie umieją posługiwać się komputerem. Przecież ten sprzęt jest teraz bardzo tani...
  • Odpowiedz
@Zakakaikane: Mam prawo jazdy, więc nie szukam wymówek. Ale wiem jak u mnie w rodzinnych stronach jest z robotą, bo mamy status "czarnej gminy" (czarne gminy to te z najwyższym stopniem bezrobocia w skali kraju). Tu czasem ciężko złapać robotę nawet na czarno, także pierwszą możliwość jakiegokolwiek zarobku, przy którym nie wyszedłbym na zero wliczając koszt dojazdu, znalazłem dopiero po przeprowadzce do miasta na studia.
  • Odpowiedz
@pepkodziobak: tak widząc co piszesz, jak będzie ci potrzebne to prawko to też znajdziesz 10 różnych wymówek by tego prawka nie robić
@hesus_ipanienko: no to na uj się odzywasz jak te prawko masz, ja piszę o tym że dla mnie obecnie brak prawka to pewnego rodzaju upośledznie społeczne, jak nie potrzebujesz tego auto teraz albo cie nie stać - ok, spoko ale jak szukasz wymówek żeby nie robić
  • Odpowiedz
@ntdc: mam przystanek pod domem, mieszkam w ścisłym centrum, po prostu kwestia wyboru. Ty wolisz tracisz czas na tramwaje i rozkoszować się tłumami i śmierdzącą komunikacją a ja cenię sobie wolność i niezależność.
  • Odpowiedz
@Zakakaikane:
1) Mówię że prawko mam
2) Runa leśnego prawie u mnie nie ma, same pola popegeerowskie
3) Wierz lub nie, ale lokalny urząd nasyła policję skarbową na ludzi sprzedających na allegro z prośbą o dowody, że to ciuchy używane, a nie kupione z magazynu xD Jednej kobiecie dołożyli 10k kary za "korzyści majątkowe nieuwzględnione w PIT" za sprzedawanie na allegro to wszyscy siedzą dupa cicho. A jak spytałem w
  • Odpowiedz
@Zakakaikane: bo w Polsce są #!$%@? procedury z tym związane i egzaminatorzy tylko czekający żeby cię #!$%@?ć. Poza tym nie każdy ma czas chodzić na te gównonauki do teorii.
Kolejna sprawa to #!$%@? z ubezpieczycielami przez młodych kierowców. Ubezpieczalnie tak wyjebują ceny dla młodych kierowców że to kosmos.
Poza tym mieszkając w dużym mieście auto nie jest niezbędne a raczej dodatkowe problemy i koszty stwarza - parkowanie, stoj w korkach.
  • Odpowiedz