Wpis z mikrobloga

Jak w dzisiejszym świecie można nie mieć prawa jazdy? Można to tylko wytłumaczyć lenistwem, bo na pewno nie brakiem kasy. Te 1,5k każdy ogarnięty siedemnastolatek zarobi w wakacje w McDonaldzie czy innej Żabce. Dla mnie młoda osoba bez prawka to pierwsza oznaka niezaradności życiowej. Nie wyobrażam sobie funkcjonować bez auto.

#przemysleniazdupy #prawojazdy #przegryw
  • 77
@Zakakaikane: ja mam prawko, ale na auto mnie absolutnie nie stać, więc autobus tylko, taniej wychodzi. Mieszkam w 90 tys mieście więc czasem ciężko, bo z imprezki ciężko wrócić. Ale w takiej Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku na spokojnie bez autka można żyć bez ograniczeń podejrzewam.
@flejuszek: boli dupa że nie zdałaś czy boli dupa bo ja mam a ty nie? Argument ze Skandynawią to już w ogóle nie trafiony. Ze skrajności w skrajność. Nie używać w ogóle bo ekologia czy ich po prostu stać na szoferkę w postaci ubera/taxi albo samochód niezbędny bo mieszka 30km od jakiejkolwiek cywilizacji.
@Zakakaikane: Po pierwsze, te 1,5k to całkiem sporo i warto wydać na coś innego ( choćby na rower, dużo lepszy w dużym mieście zwłaszcza na studiach). Po drugie pieniądze o czym wielu już powiedziało. Samochód kosztuje, nawet gdy nim za dużo nie jeździsz. Ubezpieczenia, przeglądy, a gdy już zaczniesz to masz koszty paliwa, parkowania, napraw, mandaty ( czasem się zdarzy i też trzeba zapłacić ).
No i kolejny czynnik, można zwyczajnie
Jak dojeżdzasz do urządu, jak jeździsz na zakupy, do rodziców/dziadków/rodziny? Co jak twoja kobieta będzie w ciąży i nagle będzie trzeba jechać do lekarza czy z dzieckiem do szpitala? Wypad na narty czy nad morze/jezioro w weekend? Komunikacją?


@Zakakaikane: mam prawo jazdy, mam nawet samochód, ale do pracy jeżdżę tramwajem, prawda jest taka ze mieszkając w dużym mieście bez auta da się spokojnie obyć a samochód może być tylko kulą u
@Zakakaikane a ja sie zastanawiam: #!$%@? ci do tego? Nie masz swojego zycia?

Oceniajacy buc i tyle. Jest tyle rzeczy na tym swiecie a ty musisz jak stara baba-osiedlowy monitoring: a po co oni to, a po co tamto, a jak mozna nie miec prawka, a jak mozna nie zarobic.
#!$%@? toksyczny pajac a ludzie sie jeszcze mu tlumacza. :D