Wpis z mikrobloga

Mirki może ktoś coś doradzi. Szukam auta w kombi w okolicach 30tys zl, w oko wpadł mi ostatnio Opel Astra J 1.4 140KM. Trasa jaką pokonuje każdego dnia dom-praca-dom to 70km, + conajmnjej raz w miesiącu dluzsza podróż do miejscowości oddalonej o 120km i powrot, dlatego zdecydowałem, że po kupnie odrazu wrzucę do niego gaz. Ostatnio pojeździłem po paru komisach głównie tylko po to zeby pooglądać auta i prawie każdy sprzedawca twierdził że w moim wypadku idealny będzie diesel, żeby nie pakować się w gaz, bo a to koszt instalacji ok. 3k zl, a to przeglądy no i że gaz ogólnie nie dobry dla silnika. Co sądzicie?

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@voorhees: sądzimy że nie ma podstaw by twierdzi że gaz jest zły do silnika, o ile dany silnik jest dobry do gazu, a przeglądy to pikuś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mimo niechęci jeżeli robisz duże dystanse to diesel jest spoko
  • Odpowiedz
Jak chcesz autem zrobić 100k km to gaz jest spoko, później silnik może sprawiać problemy bo gaz mu nie pomaga. I to mówi każdy ogarnięty gazownik. Dlatego też lepiej gaz założyć samemu. Inaczej nie wiesz co kupisz i ile przebiegu to na gazie zrobiło.

Diesel jest ogólnie przyjemniejszy do jazdy i jak znajdziesz niezajechaną sztukę to warto się nim zainteresować. Ale tutaj trzeba dobre paliwo lać bo inaczej na wtryski nie wyrobisz.
  • Odpowiedz
@voorhees: Bier diesla. Mam Astre H z tym silnikiem i najechałem jej od nowego 190 tysięcy km. W tym czasie były tylko dwie usterki związane z silnikiem: zasyfiony EGR (czyszczenie 100zl), zasyfiony DPF (usunięcie 400zl) Nic innego się z tym nie działo, a wstawiałem jej okrutnie. Teraz tym autem jeździ różowa i nadal jest ok. Dwa lata temu mój kumpel kupił J z tym silnikiem i od przebiegu 70 do
  • Odpowiedz
Jak chcesz autem zrobić 100k km to gaz jest spoko, później silnik może sprawiać problemy bo gaz mu nie pomaga


@OgraniczeniaiLimity: Miałem dwa auta które na gazie zrobiły grubo ponad 200k (w tym jedno dmuchnięte pod 300 koni) i nie było widać żadnych różnic w zużyciu w porównaniu do analogicznych benzyn.

Widocznie moi gazownicy nie wiedzieli że gaz tak szkodzi, odeślę ich do internetu xD
  • Odpowiedz
@voorhees zdecydowanie wolalbym diesla. Sam mniej wiecej mam podobne przebiegi i 2 lata temu zdecydowalem sie na diesla. Na początku jezdzilem znacznie wiecej wiec zrobilem przez te 2 lata 50k i auto sprawuje sie bardzo dobrze. Jedynie raz na jakis czas odpalalo sie dopalanie filtra, ale nie jest to jakos mocno wkurzajace. Z gazem mam niemile doswiadczenia. Moi rodzice maja Opla Merive w gazie, serwisuja to auto tylko w ASO mimo
  • Odpowiedz
final jest taki, ze po paru latach od zalozenia gazu, silnik jest do remontu generalnego.


@lemansblue: należy sobie zadać pytanie - czy na benzynie też by nie był? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@voorhees: jak chcesz, ale mój śwagier też ma H z tym dieslem, tyle że ze starszą wersją 80KM. Różni się m.in. wtryskami i brakiem dpfa. N-----ł jej już 400tys km i tez jeździ bez większych przygód. Raz kiedyś jebnie jakaś głupota, bo wiadomo, przebieg swoje robi, ale przy silniku nie robił niczego z grubych tematów.
  • Odpowiedz
Ostatnio pojeździłem po paru komisach głównie tylko po to zeby pooglądać auta i prawie każdy sprzedawca twierdził że w moim wypadku idealny będzie diesel, żeby nie pakować się w gaz, bo a to koszt instalacji ok. 3k zl, a to przeglądy no i że gaz ogólnie nie dobry dla silnika.


@voorhees: No a co ma Ci powiedzieć? Skoro na dieslach jest najlepszy zarobek, to musi sprzedać Ci diesla, jemu to
  • Odpowiedz
  • 0
@voorhees W podobnej kwocie masz Renault Megane III 1.4T 130km. Rodzice mają prawie dwa lata. Zrobili jakoś 40000 km. Założyli gaz niedługo po zakupie i szybko się zwrócił. Sama instalacja kosztowała około 2500zł.
  • Odpowiedz
a to przeglądy no i że gaz ogólnie nie dobry dla silnika. Co sądzicie?


@voorhees: Jak zapytasz o szczegóły, dlaczego gaz niedobry dla silnika to nagle zapada cisza. Lata temu zrobiłem 90 tys na gazie w Fiacie. Parę lat temu sprzedałem Hondę z przebiegiem 300 tys w tym na gazie zrobiłem 200 tys i silnik był w doskonałym stanie. Obecnie jeżdżę inną Hondą, którą zrobiłem póki co na gazie 50
  • Odpowiedz