Wpis z mikrobloga

Hej,

Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego przepisu na Quesadille z kurczakiem, która wygrała w ostatnim głosowaniu zdobywając ponad prawie 1200 głosów.

W powiązanych dodałem również przepis na tortille kukurydziane, które można wykorzystać w tym przepisie. Quesadilla jest dość prosta w przygotowaniu. Wszystko opisane jest krok po kroku, więc poradzić powinni sobie nawet stawiający w kuchni pierwsze kroki. Do przygotowania możecie użyć zarówno tortilli kukurydzianych z powiązanego przepisu, jak również takich pszennych kupionych w sklepie.

Pamiętajcie, aby dostosować wielkość tortilli do waszych patelni (patelnia może mieć większą średnicę niż tortilla, nie odwrotnie).

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

Proszę wybierzcie w ankiecie, jakie danie chcielibyście za tydzień lub dwa. Do wyboru kilka pozycji, które już były głosowane oraz nowe smaki ;)

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
MG78 - Hej, 

Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego prz...

źródło: comment_RbdGou4le57lqEREqtNlnB1yOlH09KJo.jpg

Pobierz

Co w kolejnym odcinku

  • Kanapka z szarpaną wieprzowiną (#pdk) 32.3% (1206)
  • Paella mixta (k. hiszpańska) 12.2% (456)
  • Cygańska Pieczeń (k. słowacka) 7.3% (272)
  • Bryndzové halušky (k. słowacka) 9.6% (357)
  • pljeskavica (bałkański hamburger) 34.5% (1287)
  • coś innego 4.1% (153)

Oddanych głosów: 3731

  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@MG78 pasta arrabiata widzę wypadła z glosowania () a ostatnio ja robiłem z jakiegoś przepisu w necie właśnie po przeczytaniu opcji w głosowaniu
  • Odpowiedz
@MG78: Quesadilla to jest mistrzostwo. Robię rzadko bo rzadko ale jak zrobię to klękajcie narody. Placki zazwyczaj robię sam (najzwyklejszy przepis mąka pszenna+woda+sól) zamiast kupować tortille ze sklepu. I do tego też opcja fast nadzienia - pokrojona papryka i cebula, kukurydza, czasem czerwona fasola i zamarynowany smażony kurczak w kostkach. Placek > ser > nadzienie > przyprawy i czasem kapkę keczupu > ser > placek i całość "przyciskana" na rozgrzanej
  • Odpowiedz
@MG78: Mirek, zrobione dzisiaj, zjedzone, bardzo dobre.
Dodaliśmy jeszcze sałatę (bo zalegała w lodówce), namoczyliśmy trochę placki tortilli, żeby się nie przypalały i jakiś sosik by się przydał.
Jak będziesz wołał, to pamiętaj o mnie, bo tagi rzadko przeglądam ;)
  • Odpowiedz