Wpis z mikrobloga

ehh, Mirki, ja nie wiem.. ostatnio zaczęłam się zastanawiać, że gdyby niebieski mi się oświadczył, to gupio bym się czuła z tym, że ja dostaję pierścionek, a on ode mnie nic
I wygląda na to, że jestem w tym przeświadczeniu prawie, #!$%@?, samiuchna jak ten palec XD pierwsza strona na jakimś forum dla kobiet i od razu: "Najwiekszym prezentem dla naszych przyszlych jestesmy przeciez MY" albo "Kobieta dostaje pierścionek a mężczyzna kobietę :) Przecież jesteśmy bezcenne, więc panowie powinni być zadowoleni :)"
XDDD
najpierw lochy cisną na zaręczyny i śluby, a później, że to one same są takim skarbem, powtarzam SKARBEM, dla mężczyzny, on ma się starać tutej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i tu nawet nie chodzi o równouprawnienie czy inne #!$%@?, ale o podejście, że ja muszę też umieć dać coś od siebie, a nie tylko leżeć, pachnieć i czekać na diamenta XD i w sumie fajna pamiątka by była :)
moje pytanie teraz: macie jakiś pomysł na prezent na taką okazję? pierścionek odpada, na taki zegarek jaki chciałby, nie stać mnie, ale tak coś ok. 500cbl było by oki :) #zareczyny #logikarozowychpaskow #bekazpodludzi #rozowepaski

Meyru - ehh, Mirki, ja nie wiem.. ostatnio zaczęłam się zastanawiać, że gdyby niebies...

źródło: comment_N0DcnX709qWlfj6sg6DF1vRk4tGVClBx.jpg

Pobierz
  • 180
  • Odpowiedz
@rdza:

pierścionek zaręczynowy powinien kosztować przynajmniej 75% pensji przyszłego narzeczonego


WTF?! co to za jakieś wyliczanie procentów, trzeba być zdrowo pierdo*niętym, żeby tak robić
  • Odpowiedz
ale dzisiaj jest zupełnie bezsensowne


@max1983: to raczej ma związek z psychologią ewolucyjną i nie sądzę żeby było reliktem przeszłości. Generalnie biologia wymusza aby samiec umiał podjąć inicjatywę, ewolucja zdeterminowała to tak że dla kobiety jest to atrakcyjna cecha osobowości.
Oświadczyny z inicjatywy faceta to po prostu kulturowy aspekt który jest odzwierciedleniem biologii.
  • Odpowiedz
@steve__mcqueen: Może. Ja to widzę raczej tak, że kiedyś kobiety były...kobietami. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Śmiesznie to może zabrzmi, ale były uosobieniem takich najlepszych cech. Mężczyźni bardziej je szanowali i zabiegali o ich względy, bo rzeczywiście były "lepsze". Często też nie pracowały i mężczyzna musiał zapewnić im byt, opiekować się nimi.
Dzisiaj kobiety już w zasadzie nie różnią się niczym od mężczyzn jeśli chodzi o zachowanie.
  • Odpowiedz
@wetorek2: Zegarek wyjsć z mody? To jest jedna z tych rzeczy które z mody nie wychodzą, szczególnie kiedy „ma klasę”. Pierścionka tez sie w nieskończoność nie nosi i to samo sie tyczy zegarka :)
  • Odpowiedz
być różowym i napisać na wykopie (gdzie 90% ludzi to mężczyźni) post hejtujący tradycję i kobiety, żeby przypodobać się mirkom. Cwane ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wyoming: To zjawisko ma swoją nazwę - internalized misogyny - kobieta krytykuje inne kobiety, aby przypodobać się mężczyznom. Słynne zdanie "Jestem inna niż wszystkie" to klasyk tego zjawiska. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A przecież jest jeszcze inna
  • Odpowiedz
@Meyru: Mój pierścionek będzie kosztował malutko, bo nie podobają mi się grube, nie noszę biżuterii praktycznie wcale, nie podobają mi się kamienie, tylko perły, mam niedorozwinięte małe dłonie i pierścionki źle wyglądają, nie będzie musiał na mnie odkładać pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) a i ode mnie dostanie jakiś drobiazg, pewnie perfumy których sam by nie kupił.
  • Odpowiedz
via Android
  • 15
@Bemiko nie mogę krytykować kobiet, bo jestem kobietą? Wcale nie jestem inna niż wszystkie, chciałam się tylko podzielić swoim spostrzeżeniem w tej materii. Przypodobanie się facetom to ostatnia rzecz o jakiej mogłabym pomyśleć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PtactwaWiele: dziwnie, bo kulturowo nie zostało to przyjęte, by tak robić.
@Meyru: to ma swoje podstawy, bo w końcu nie chodzi konkretnie o tą czy tamtą babę, a o stosunek płciowy i/lub dzieci. Ale to potężne uproszczenie, bo w zasadzie jeśli ktoś się wzajemnie kocha i szanuje to nie wymusza pierścionków, ślubów i nie #!$%@?, że prezentem jestem oto ja we własnej osobie...
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@RustyJames A czytać umiesz? Ani nie boli mnie dupa, ani nie uważam że to kwestia równouprawnienia. Zwyczajnie chciałabym dac coś fajnego swojemu niebieskiemu, bo uważam że pamiątka po takim wydarzeniu to świetny pomysł.
  • Odpowiedz
  • 5
@alicemeow
@Meyru
cały bajer z zaręczynami polega na tym że kobieta nie powinna się spodziewać zaręczyn.
planowanie wspólne zaręczyn jest słabe.
wybieranie wspólnie pierścionka zaręczynowego jest słabe :)
facet ma na tyle znać swoją kobietę żeby wiedzieć jaki pierścionek jej się spodoba.
takie moje zdanie ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz