Wpis z mikrobloga

Cześć, zaczynam przygode z #bazydanych w #korpo . Właściwie to na swoją rękę, bo nikt mi nic nie kazał ale przydałoby mi się porobić kilka raportów bez konieczności wklejania nowych danych z ERP za każdym razem w Excela. Mam dostęp do baz danych, co prawda tabel tam w #!$%@? i jeszcze nie wiem które są do czego ale myślę że małymi krokami może coś mi sie uda poskładać. Okej, do rzeczy. Potrzebuje jakiegoś darmowego, nie trialowego narzędzia do tworzenia prostych raportów dla samego siebie. Na #sql się raczej nie znam jakoś bardzo, ale do zadań które zamierzam wykonywać wystarczy jakiś sprytny GUI jak w Accessie w którym coś tam działałem ale w korpo nie mamy. Kojarzy ktoś coś takiego? #korposwiat #it #raporty #bi #businessintelligence
  • 19
@Vegonator: Jak pisali wcześniej - Excel 2013 ma Power Query i do tego włącz sobie Power Pivot. Łączysz się z bazą danych i od razu możesz pobrać sobie relacje tabel. Do prostych raportów nawet nie trzeba się wysilać - od razu masz całość załadowaną do modelu danych i robisz sobie z tabele/wykresy przestawne jak chcesz. Do trudniejszych zadań poczytaj o DAX.