Wpis z mikrobloga

jeśli chodzi o zabieg keratynowy nawilżający jak najbardziej on wygładzi ci włosy. włos kręcony lubi być nawilżony a czym bardziej suche włosy tym bardziej się puszą i nie układają


@baabka: moje układają się ładnie i nie są przesuszone, ale zastanawiam się czy taki zabieg by je obciążył i wyprostował?
@ciootka: Dziewczyno co Ty robiłaś z włosami, że takie siano się zrobiło;p Musiałbym chyba z tydzień w zimę nie czesać żeby coś takiego uzyskać.
Przyznaj się, że tę fotkę po lewej zrobiłaś po jakimś kilkudniowym balowaniu i specjalnie taką zamieściłaś "dla kontrastu" ;P
@ciootka: nie bardzo wierze w takie metamorfozy... nie raz dziewczyny się jarały po fryzjerze, że włosy głądziudkie i miękkie... no tak, #!$%@? odżywki i potraktowane prostownicą 350 stopni, no to są gładkie. Raz umyjesz w domu i robi się znowu siano ;)
@agus123123: w domu równie można a nawet trzeba dbać o włosy ale w salonach które stawiają na pielęgnacje masz kosmetyki których nie dostaniesz nigdzie bo są marki które robią je tylko dla salonów i do użytku profesjonalnego.Sama mam problem z suchymi włosami bo są rozjaśniane i w domowych warunkach nie uzyskam tego co uzyskam w salonie. Maski i inne olejki nawilżają włosy na chwile tylko na powierzchni, zabiegi wnikają do budulca
@Anelis: tak henna jest zdrowsza chociaż teraz są takie farby i cuda które nie nisza włosów a wręcz przeciwnie, nawilżają ale jeśli ktoś chciał by zmienić kolor a używał henny to może być problem bo henna w przeciwieństwie do farb wnika tak głęboko do włosa że prawie nie da się jej usunąć. Nieraz miałam klientkę po hennie i przy ściąganiu jej kolor zmieniał się przeważanie na zielony. Dużo salonów nie przyjmuje
@baabka: Wiem jakie jest podejście fryzjerek do henny i wiem, że ona się mocno we włosy wgryza, jednocześnie je kondycjonując trwale. A zieleń wynika zawsze z niewiedzy osób, które testowały "henny" w saszetkach (które tak naprawdę przy prawdziwej hennie nie stały) z chemicznymi dodatkami i indygo. Indygo to jest główny winowajca wszelkich zieleni po rozjaśnianiu, bo ma czarny, granatowy barwnik. Czysta henna nigdy nie rozjaśnia się do zieleni, zawsze do rudości.