Wpis z mikrobloga

@peperty55: Rio jeżdżę już kilka lat, nowe się szczególnie nie różni. Kompetentny samochód. Jeśli nie oczekujesz fajerwerków, a za 60k przy nowym aucie ciężko oczekiwać, to raczej będziesz zadowolony.
@peperty55: serio? turbo w takich silnikach, co za roznica.

jakas lepsza kia, ford focus,
nie wiem, ale ja nawet szukajac samochodu dla babci niebralbym pod uwage nowego samochodu z silnikiem 1.0
raz mi dali kia rio 1.2 ecodynamics jako auto zastepcze i wolalbym juz 20 letniego focusa 1.6(raz na rok nim jezdze)
@peperty55: większa awaryjność przy okazji. Umówmy się, że to nie są samochody do #!$%@?, ale da się nimi jechać 100kmh, a po mieście się sprawdzą.
Poza tym logicznie - 1.4 bez turbo, a 1.0 mają podobne osiągi, tyle że pierwsze jest mniej obciążone.
@looklikelance: Bmw 5 3.0 diesel? Nowy to nowy
Jesli uwazasz ze nie ma roznicy miedzy 1.4 wolnossacym a 1.0 Tsi to widac nie jezdziles za bardzo turbo. Ecoboost czy tsi ma moment max przy 2500 gdzie wolnossacy musisz krecic pod czerwone pole zeby jechal. Na trasie tez sporo lepiej sobie radza i spalanie mniejsze.
@Grubasje_banany: osiagi maja podobne, ale styl jazy jest diametralnie rozny. 1.4 musisz pilowac zeby w ogole