Wpis z mikrobloga

Zawsze, gdy ktos tu zalil sie, ze Polki wybieraja obcokrajowcow do #zwiazki, to trochę smialem sie pod nosem, ze to #stuleja nie moze dziewczyny znalezc i mu smutno. Jednak to mi ostatnio przestało byc do smiechu, gdy po pobieznym przejrzeniu fb i insta odkryłem, ze:

1. Koleżanka leci do Sevilli na stale z poznanym przez neta Hiszpanem.
2. Koleżanka zareczyla sie z Portugalczykiem w Wenecji i chwali sie pierscionkiem w gondoli.
3. Koleżanka jest w związku z Portugalczykiem z Porto i zabiera ja do siebie.

Wszystkie 3 niewiasty to wartosciowe kobiety po studiach, madre, wygadane i przede wszystkim atrakcyjne. Dotarło do mnie, ze nie mam szans na rynku matrymonialnym, ze swoim zyciem w bloku z wielkiej plyty, zwykła robota za smieszne pieniądze i widmem kredytu na 30 lat.
Podaz kobiet w Polsce znacznie sie zmniejsza i rozumiem frustracje ludzi, którzy nie moga nikogo znalezc, siedza na podstronach sluzacych do tarla, jak #tinder i prowadza dyskusje z ksiezniczkami. Samotnych mezczyzn bedzie przybywac i nic tego nie zatrzyma.
#gorzkiezale #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DerMirker Gdzies teraz jakas madra filipinka chwali sie na fejsie ze jedzie na stale do chlopaka z polski mieszkac w bloku z wielkiej plyty na ursusie a na insta wrzuci zdjecie z poerscionkiem ukrytym pod kotletem schabowym a ty masz kompleksy jakies.
  • Odpowiedz
@pinemaster: ja wiem ze lubisz „zarzudki”. Wracajac do tematu, glownym problemem Polakow jest niesmialosc. Niska samoocena niestety ale robi swoje. To jest przyczyna nie dbania o siebie. I nie mowie tutaj o maseczkach na twarz i innych tego typu cudow na kiju.
  • Odpowiedz
@DerMirker: to przerzuć się na azjatki. Podstawisz takiej krzesło, albo przepuścisz w drzwiach i już na ciebie leci. Wiele z nich chce się wiązać z europejczykami bo tamtejesi faceci traktują je jak roboty kuchenne.
  • Odpowiedz
Reasumując, sam mówiąc że jestem z Polski za granicą, raczej nie dowierzali. Wyglądam raczej jak Portugalczyk, ew. Makaroniarz i na powodzenie nie narzekam.

Skoro przez swoje kompleksy rozprzestrzeniamy taki obraz Polski i Polaków jak w komentarzach powyżej to trudno się dziwić wyobrażeniom i stosunkowi ludzi z zachodu do nas. Inne narodowości potrafią nawet końskie gówno wytłumaczyć jako ich folklor i coś fajnego, a u nas Chopin jest zbyt poważny, Wawel odbudowaną makietą, Kopernik w ogóle nie był Polakiem, a Jan Paweł II…

@arcxa: Sami sobie wypozycjonowaliśmy takie obrazki Polaków. Wpisz sobie „irish men”, tak wygląda przeciętny Irlandczyk – nie sądzę.

o to to, kiedyś polscy mężczyźni dbali o siebie, ze starych zdjęć zawsze widać niezłych przystojniaków, a teraz? Dres i fryzurki na cebulkę. ( ͡
  • Odpowiedz
@r4do5: Znaczy ja nie mam kompleksów, podałem tylko przykład że z południowym wyglądem ma się powodzenie w Polsce.

Wiesz, samą pewnością siebie nic nie osiągniesz, takie trochę kołczowe gadanie. Skoro taki Hiszpan/Włoch jest od ciebie przystojniejszy, lepiej ubrany do tego mieszka w ciekawym miejscu no to sorry, zaklinaniem rzeczywistości nic nie zdziałasz.

No a co do reszty no to ja lubię słońce i ciepłe morze, więc nie będę się podniecał
  • Odpowiedz
@ultraknur:
W Wielkiej Brytanii na pewno klimat jest gorszy niż w Polsce. W wielu krajach masz różne egzotyczne choroby, malarię itp. W Erytrei co 5 mieszkaniec jest nożownikiem. W krajach ameryki środkowej, w Panamie przestępczość jest niesamowita, jest ultra niebezpiecznie. To tylko przykłady, bo lista krajów w których za nic być nie chciał mieszkać w porównaniu do Polski jest długa.

Samochody francuskie w Polsce nie cieszą się zbyt dobrą opinią, a jakoś we Francji każdy kupuje.

samą pewnością siebie nic nie osiągniesz. […] Hiszpan/Włoch jest od ciebie przystojniejszy,
  • Odpowiedz
Jednego, czego nie zrozumiem w wywodach na temat Polek wiążących się z obcokrajowcami (i nie piję tu do OP-a, bo tu akurat tego nie ma) jest to, że Polka wiążąca się z kimś spoza Polski jest niemalże zdrajcą narodowym, natomiast Polak w analogicznej sytuacji jest korzystającym z życia wygrywem. :)


@solomiya: bo mężczyzna pokazuje innym kobietom- hehe patrzcie Karynki, nie bede dla was pajacowal, juz mam 10 Ukrainek na wasze
  • Odpowiedz
@Bellie:
Tradycyjnie kobiety zawsze więcej dbały o swoją urodę niż mężczyźni. Dzisiaj się próbuje ludziom wmówić, że mężczyźni muszą też poświęcać tyle samo wysiłku, energii, pieniędzy itd. na dbanie o siebie, bo rynek tych produktów wciąż ma potencjał do wzrostu. Nierealny obraz kobiety promowany jest od kilkudziesięciu lat, tutaj już dużo więcej pieniędzy nie dało się wycisnąć, teraz przyszła pora, żeby wmówić mężczyzną, że muszą wyglądać jak modele na zdjęciach
  • Odpowiedz