Wpis z mikrobloga

@k1fl0w: Może wincyj, może mnij, niech będzie tyle ile ludzie sami uznają, że chcą posiadać bo w sumie nawet ta mapka pokazuje, że bardziej restrykcyjne przepisy nie zapobiegły niczemu
  • Odpowiedz
wiesz, że te miejsca były oznaczone, jako "Gun free zone"?


@kidzior: i co w związku z tym, jesteś jak jakiś lewak co chce powstrzymać terroryzm malowaniem kredkami po chodniku , chcesz powstrzymać strzelaniny jakimś znakiem?
  • Odpowiedz
wiesz, że te miejsca były oznaczone, jako "Gun free zone"?


@kidzior: Wiesz, że w Polsce każda szkoła jest "Gun free zone"? Ile strzelanin miałeś w polskich szkołach od początku roku?
  • Odpowiedz
@k1fl0w: cytując https://www.wykop.pl/wpis/30042183/nawiazujac-do-wczorajszej-strzelaniny-postanowilem/

"Strzelaniny" w tym roku wg. w/w "fundacji":

3.01.2018 - weteran wojenny zadzwonił na policje z parkingu należącego do szkoły, iż posiada pistolet i zamierza się zabić - samobójstwo, 1 ofiara

4.01.2018 - wystrzelenie jednego pocisku w stronę szkolnych budynków administracyjnych - brak ofiar i rannych.

9.01.2018 - samobójstwo w szkolnej łazience - 1 ofiara

10.01.2018 - pocisk rozbił szybę w klasie, strzał padł z zewnątrz - 0 ofiar
  • Odpowiedz
Wiesz, że w Polsce każda szkoła jest "Gun free zone"?


@rzep: Oj chyba nie. Ustawowego zakazu wnoszenia broni na teren szkół nie ma.

jest w sądach, prokuraturach i statkach powietrznych.
  • Odpowiedz
@k1fl0w:
Co do "wincej broni".
W usa broni jest już z 300 mln, ale posiadaczy UBYWA!
Coraz mniej i mniej ludzi broń posiada. Rośnie natomiast grupa superuserów - mających kilkanaście czy kilkadziesiąt sztuk broni.

Tutaj trzeba by zauważyć że CZĘŚĆ active shooterów się do takich userów zalicza.
W części przypadków (nie chce mi się sprawdzać jak często) strzelcy przychodzili obwieszeni bronią, z kilkuset sztukami amunicji i kolejnymi tysiącami, albo dziesiątkami tysięcy
  • Odpowiedz
Oj chyba nie. Ustawowego zakazu wnoszenia broni na teren szkół nie ma.


@graf_zero: Ehh, czy ja to muszę dosłownie tłumaczyć? W praktyce jest to "gun free zone" jak niemal każda inna przestrzeń publiczna w PL, bo mało kto u nas posiada broń, jak posiada to nosi ją przy sobie. A mimo wszystko jakoś nie giniemy w masowych strzelaninach do parę tygodni.
  • Odpowiedz
Ehh, czy ja to muszę dosłownie tłumaczyć? W praktyce jest to "gun free zone" jak niemal każda inna przestrzeń publiczna w PL, bo mało kto u nas posiada broń, jak posiada to nosi ją przy sobie.


@rzep: wiesz, chciałem zwrócić uwagę na ten fakt że w PL szkoła nie jest wyjątkowa, bo w USA teoria jest (błędna) że w szkole strzelają bo nic im nie grozi.
Skoro w PL zakazu wnoszenia
  • Odpowiedz
@rzep: Polska nie ma 300 milionów obywateli w kraju, Polska nie ma mieszanek rasowych, Polska nie ma problemu z gangami i kartelami narkotykowymi. Nie ma czego porównywać.
  • Odpowiedz