Wpis z mikrobloga

To ludzie zabijają a nie b--ń.


@bialy_rycerz_pokoju: No, tylko wydaje mnie się, że gdyby zamienić b--ń na jakiś niepozorny guziczek, który umożliwia ubicie wybranej przez nas osoby bez większego hałasu, to ludzie zaczęliby się mordować na potęgę. Do czego zmierzam - owszem, to ludzie zabijajo, ale znacznie łatwiej/wygodniej jest zabić poprzez wycelowanie i pociągnięcie spustu niewielkiej klamki, niż podejście, wyciągnięcie noża i fizyczny atak w pojedynkę na np.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bialy_rycerz_pokoju
@tellet z tym guzikiem to w sumie rewelacyjny pomysł, zacznij zbierać podpisy i Leć z tym szybko do sejmu

A czy nie przyszło wam do głowy, że może nie było by incydentu czy jak to tam chcecie nazywać z użyciem broni gdy ten jak to nazwaliscie zły człowiek nie miał broni
  • Odpowiedz
  • 2
@k1fl0w A teraz wklej mapkę z wypadkami samochodowymi i dodaj komentarz. Wincej samochodów.

Z resztą przy skali przestępczości, zgonów, morderstw w USA ofiary strzelanin w szkołach są statystycznie nieistotne.

A problemem nie jest b--ń tylko bardzo słaby dostęp do opieki psychologiczno - psychiatrycznej w USA. Ludzie nie są diagnozowani, nie są leczeni a potem czasem następuje eskalacja.
  • Odpowiedz
  • 1
@bialy_rycerz_pokoju a tak bardziej serio to twierdzisz, że celowe użycie broni to taki wypadek jak potrącenie?

@k1fl0w Zalezy z jakiego punktu widzenia. Przy kwestii ataków terrorystycznych taki argument często pada. Wiec nie wiem dlaczego miałbym nie paść w tym przypadku.
  • Odpowiedz
@rzep: To są zupełnie inne czynniki. Nie wiesz ile zabójstw legalna b--ń powstrzymała, ile kobiet obroniło się przed gwałtem bo miała pistolet w torebce, nie ma tego nawet w statystykach bo to często jest niezgłaszane. Może gdyby broni nie było to morderstw w stanach byłoby więcej.
  • Odpowiedz
A teraz wklej mapkę z wypadkami samochodowymi i dodaj komentarz. Wincej samochodów.

@Variv: słowo klucz: wypadkami

ofiary strzelanin w szkołach są statystycznie nieistotne.

no cóż to tylko statystyka, nic się nie stało proszę się rozejść, dzień
  • Odpowiedz
@k1fl0w: nie wiem czemu porównujesz próby odreagowania tragedii do durnych znaków
nikt nie twierdziła że malowanie kredom kogoś powstrzyma jest to symbol
Jak czarne suknie ślubne podczas zaborów i nieudanych powstań
  • Odpowiedz
nikt nie twierdziła że malowanie kredom kogoś powstrzyma jest to symbol


@MrocznaKapibara: a miałem tagować sarkazm, następnym razem tak zrobię.

Ta sama grupa która bije w bęben, że malowanie kredą etc, broni tutaj dostępu do broni.
  • Odpowiedz