Wpis z mikrobloga

1) składam oświadczenie o zrzeczeniu spadku przed konsulem
2) składam wniosek o zgodę na zrzeczenie się w imieniu dzieci w sądzie rejonowym w Warszawie
3) po otrzymaniu zgody, składam oświadczenie w imieniu dzieci przed konsulem
1) potrzebne są pełnomocnictwo, sygnatura sprawy spadkowej, jeżeli się toczy, dobrze by było przedstawić akty stanu cywilnego ale da się do załatwić inaczej,
2) osobiście nie wyobrażam sobie reprezentacji osoby, której nigdy nie widziałem na oczy - duże ryzyko, a poza tym niezgodne z kodeksem etyki (tak, jest coś takiego i jakby nie patrzeć większość osób się tym kieruje :p),
3) radca prawny/adwokat ogarną wszystko, potrzebne jest tylko pełnomocnictwo,
4) ceny się
@AlezPanieMecenasie dokładnie 3 miesiące. Co do stawienia się u prawnika osobiście, to jeśli jest to warunek to dla mnie trochę bez sensu. Bo jak będę musiał byc i tak w Polsce to za jednym zamachem załatwię zrzeczenie się za siebie u notariusza i złożę wniosek do rodzinnego o zgodę na zrzeczenie się za dzieci (mamy z żoną ogólne pełnomocnictwa notarialne, więc ona nie musiałaby lecieć). Mówili mi w rejonowym w Wawie (rodzinny),
@AlezPanieMecenasie Ok. Bardzo Ci dziękuję i rozumiem Twoje stanowisko. A przy okazji muszę się podzielić moim zdaniem, że termin 6 mcy na odrzucenie spadku, dla osób mieszkających za granicą to trochę mało. Ja akurat mieszkam w Szwajcarii i samolot do Warszawy leci 2h za jakieś 200EUR. A co jak ktoś mieszka na jakimś zadupiu w, dajmy na to, Boliwii?
@AlezPanieMecenasie: > 2) osobiście nie wyobrażam sobie reprezentacji osoby, której nigdy nie widziałem na oczy - duże ryzyko, a poza tym niezgodne z kodeksem etyki (tak, jest coś takiego i jakby nie patrzeć większość osób się tym kieruje :p),

que?
@Marcinowy @AlezPanieMecenasie @bgonzo @butelkaznakretka Wlasnie dostałem odp. od randomowej pani mecenas z Warszawy, że pełnomocnictwo może być skanem na maila, a koszt sprawy o zgodę na zrzeczenie się spadku to 3500netto + 600 za każde stawiennictwo na rozprawie. I mam udokumentować długi. Ciekawe jak... Wygląda na to że chyba przelecę się do PL. Co ciekawe napisała, że ja mogę się zrzec dopiero gdy zrzeknie się wcześniejsza linia (w tym przypadku mój ojciec,
Co ciekawe napisała, że ja mogę się zrzec dopiero gdy zrzeknie się wcześniejsza linia (w tym przypadku mój ojciec, a wcześniej babcia) czy to prawda?


@g_n_o_m: To chyba jakiś żart...dopytaj się w innej kancelarii.
@Marcinowy
Cytuję:


Proszę o informację jaki jest krąg spadkobierców po zmarłym. Jest to okoliczność istotna z uwagi na fakt, że dla Pana termin na odrzucenie spadku otwiera się dopiero po odrzuceniu spadku przez spadkobierców dziedziczących we wcześniejszych liniach. Jeżeli złoży Pan takie oświadczenie zanim wcześniejsza linia spadkobierców odrzuci spadek, Pana oświadczenie będzie bezskuteczne.
@butelkaznakretka dziękuję bardzo
A ta informacja o spadku to w jakiej jest formie?
Sąd szuka spadkobierców? (na wzorze oświadczenia w necie widziałem że podaje sie dane dzieci i innych znanych spadkobierców )
@g_n_o_m: dobra, inne pytanie - gdzie jest sąd spadku i miejsce zamieszkania małoletniego? W ogole napisz na pw to moze bede w stanie Ci pomoc, bo widze ze w sumie sam troszke sie gubisz w tym co powinienes ;)