Wpis z mikrobloga

@Oskarek89: Ja dostałem wezwanie z ABW. Nie chcieli mi powiedzieć o co chodzi, dopiero się dowiedziałem na przesłuchaniu, więc wcześniej byłem porządnie spanikowany. Na miejscu uzbrojeni żołnierze, wykrywacze metalu itd. Okazało się, że kupiłem na Allegro kluczyk do Starcrafta, który był nielegalny. Na moje pytanie dlaczego się tym zajmuje ABW, a nie Policja, pani odpowiedziała, że sprzedawca był zarejestrowany w stanie Delaware w USA i to jest sprawa międzynarodowa :)
@Oskarek89: Ciekawe, bo do mnie też dzwonili wczoraj, tylko w sprawie klucza do CS:GO który kupiłem na Allegro też w 2014. Może będziemy śmieszkować z jednej celi ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale babeczka która dzwoniła mówiła że to z wydziału przestępstw gospodarczych, więc może sprzedawca przeskrobał coś z VATem, ciężko powiedzieć. Umówiłem się z nimi tam na wtorek więc będę wiedział coś więcej wtedy ¯\_(ツ)_/¯
@Oskarek89: znajomy miał ostatnio wezwanie w sprawie klucza do Diablo. Transakcja tez z 2014 r. Podobno jakiś gość wszedł w posiadanie tych kluczy nielegalnie i teraz się #!$%@? zebrali za śledztwo xD
@Oskarek89: też ostatnio dostałem wezwanie, pytali czy kupowałem na allegro jakieś pirackie gry w 2014 na szkodę Microsoftu. Ze mną był jeszcze jeden facet w tej samej sprawie więc jakiś duży sprzedawca musiał coś odwalić.