Wpis z mikrobloga

Tutaj są potrzebne radykalne kroki. Powołać jeden Polski Związek Sportów Zimowych, skończyć z finansowaniem dyscyplin nie dających sukcesów, inwestować tylko w te , które mają potencjał na szanse medalowe. Skoki, łyżwiarstwo szybkie (mamy w końcu tor w Tomaszowie Mazowieckim), biathlon, biegi narciarskie i ewentualnie hokej. Resztę olać, bo to tylko strata pieniędzy i czasu. #pjongczang2018 #sport ##!$%@?
  • 46
@hehenuanek Akurat curling według mojej koncepcji nie byłby finansowany przez państwo więc znowu kula w płot. Tylko strategiczne dyscypliny. Reszta by działa prywatnie, gdzie ewentualnie pojedyńcze jednostki mogłyby dostać wsparcie. Jest to więc bardziej liberalny system niż obecny. I realny, bo na całkowitą prywatyzację, to Polacy się nie zgodzą. Taka jest rzeczywistość.
Akurat curling według mojej koncepcji nie byłby finansowany przez państwo więc znowu kula w płot. Tylko strategiczne dyscypliny.


@BlackHawk144: Żadne dyscypliny nie powinny być finansowane przez państwo. Chcesz sobie skakać, to skacz za swoje.
@hehenuanek No tak wiem libertarianinie, że dla was brak państwa to "prawdziwy" liberalizm, ale jednak te utopijno-kucowskie idee są sprzeczne z tym, jak działa świat. Chcielibyście powrotu do XIX wieku, ale on już nie wróci. Więc albo się dostosujesz albo będziesz tkwił w ideologicznym #!$%@?. Sam kiedyś przechodziłem przez korwinizm, ale na szczęście z tego się wyrasta :)
Sam kiedyś przechodziłem przez korwinizm, ale na szczęście z tego się wyrasta :)


@BlackHawk144: To nie jest korwinizm.

No tak wiem libertarianinie, że dla was brak państwa to "prawdziwy" liberalizm, ale jednak te utopijno-kucowskie idee są sprzeczne z tym, jak działa świat.


@BlackHawk144: xD

Libertarianizm i liberalizm to dwie różne, SPRZECZNE ideologie.

Chcielibyście powrotu do XIX wieku, ale on już nie wróci. Więc albo się dostosujesz albo będziesz tkwił w