Wpis z mikrobloga

Popełniłem dzisiaj błąd taktyczny który obudził mnie lepiej niż kawa :( Godz. 7:30, mój czteromiesieczny syn marudzi w łóżeczku bo to jego pora na szame. Idę do kuchni, robię mleko, biorę typa, karmie. Chłopak pięknie zjadł cała butelkę i zasnął w trakcie. Ja zaspany w #!$%@? wiec niosę go do łóżeczka i odkładam. Patrzę a ten się wierci z zamkniętymi oczami. No tak #!$%@? zapomniałem odbeknac gościa. Wyciągam, klepanie w plecy, beknal. Kontrolnie patrzę mu w oczy a tutaj full rozbudzony bezzębny uśmiech na twarzy. No i #!$%@?, no i cześć, pospane. #dzieci #rodzice #rodzicielstwo #gorzkiezale
  • 183
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

u mnie się to sprawdza


@eoeoeo: w jaki sposób się sprawdza? Sadzacie roczne dziecko na nocnik i co to Wam daje? Oczywiście, że możecie je do nocnika przyzwyczaić, ale nie zmienia to faktu, że malutkie dziecko nie kojarzy nocnika z faktem wypróżniania się.
  • Odpowiedz
@mlnrz: u mnie podobnie. Chlopak 5miesiecy. Nawet gladko przeszedl zmiane czasu o 6 godzin. 3dni i znow spi reglarnie 20-6 z ok 4 karmieniami w nocy. Do tego zmiana temperatury zewnetrznej na +26 rozzedzila pokarm i zeiekszYla ilosc wiec nawet rzadziej sie budzi.
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: po pierwsze przyzwyczaja sie do nocnika, po drugie nie zrobiło juz kupy w pieluchę od trzech miesięcy. Nie wiem jak to działa, ale wie, że żeby zrobić kupę, trzeba siedzieć na nocniku. Od poczatku, kiedy udało się zrobić akurat na nocnik siku albo kupę, dostawało oklaski i pochwały oraz było od razu zdejmowane. Kupę łatwo było wyczuć, kiedy się zbliża i hyc. Rozumiem, że rodzice, których dzieci mają trzy
  • Odpowiedz
@eoeoeo: nie porównuj zwieraczy do ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam nadzieję, że konsultowałaś to sadzanie na nocnik z pediatrą, bo takim sposobem jaki robicie dziecko może nabawić się poważnych zaburzeń psychologicznych i neurologicznych w przyszłości. Słyszałaś o czymś takim jak np częste oddawanie moczu i ciągłe parcie na pęcherz?
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: tak konsultowałam. A Ty konsultowałaś/-eś z pediatrą i psychiatrą swoje zachowania? Bo takim sposobem jak Wy robicie, możecie nabawić się poważnych zaburzeń psychologicznych, neurologicznych i dermatologicznych w przyszłości. Moja metoda nie zwiększa częstotliwości sikania, ale rozumiem, że totalny brak konieczności kontrolowania tego w wieku trzech lat (noszenie pieluchy i sikanie oaz kupa bez refleksji) w czymś pomaga. Rodzice, których dzieci mają trzy lata i nadal sikają w pieluchy-nic mnie
  • Odpowiedz
@eoeoeo: nie denerwuj się tak. Po prostu Ci piszę, że możesz dziecko popsuć. Miłego dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja nie chce żeby moje dziecko srało w gacie za rok

P.S. w tym zdaniu pokazałaś, że chodzi Ci tylko o Twoje widzimisię, a nie o dobro dziecka.
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: serio? Przecież pisze, że skonsultowałam to z pediatrą. Nie chodzi mi o widzimisie, tylko o dziecko, które nie przeżywa traumy, jak nagle musi siadać na nocnik, oraz dziecko, które ma sucho w gaciach, które moze normalnie wyjsć do ludzi i nie bać się, że się zleje w nieoczekiwanym momencie. Ty za to w każdym wpisie dajesz wyraz temu, ze po pierwsze wstydzisz się, że Ci sie nie udało, po
  • Odpowiedz