Wpis z mikrobloga

@Lubie-po-polsku
@ami1410
@Seid
@sakramentu

Wg mnie mandat za niedostosowanie pojazdu do jazdy (np zle opony czy właśnie lód na naczepie) powinien dostawać PRACODAWCA. Siedzę w temacie i kierowcy wyjeżdżający z bazy naprawdę nie maja jak zdjąć tego lodu, a jak odmówią prowadzenia pojazdu to ich Januszex zwolni i tyle. A gdyby taki mandat szedl na konto janusza to by się pewnie opłaciło takie rampy postawić.

Na pakingach o rampy powinien z kolei
@saltacme: tak tylko jakbyś zgłebił temat to sytuacja jest taka że:
- jedynym sposobem są rampy których w polsce są 2
- kierowca nie może wejść z drabiną na przyczepę i zbijać bo zasady BHP
- a spedytorów #!$%@? obchodzi czy on ma lód czy nie ma auto ma jechać
- jak znajdziesz sposób by bezpiecznie zbijać ten lód to zapraszam do dyskusji. też wielu kierowców powinno np. bezpiecznie jeździć a
@wiktorb: no cóż próbuje w każdym chyba gotowca już sobie zrobię. a dla każdego kto tak się żali na ten problem to probonuje zróbcie zrzuty na rampy jak tak bardzo wam przeszkadza to przynajmniej zróbcie coś by to zmienić a nie aby psioczycie jacy kieorwcy to głupie #!$%@? a w kabinie większość nawet nie siedziała.
@lolek32: temat zgłębiałam - znam przepisy bhp jak i te o przygotowaniu pojazdów do drogi. Wiem, ze w PL jest problem z ogólnodostępnymi rampami oprócz tych w bazach firmowych. Wiem, ze są wystosowane petycje i pisma o instalacje takich ramp na stacjach benzynowych i MOPach.

A teraz powiedz mi - czy interesują cię problemy w mojej pracy? Czy obchodzi cię to ile mocy obliczeniowej brakuje w biurze by na czas dowieźć
@saltacme: nie to niech każdy kierowca się zwolni w #!$%@? bo nie ma ramp. Transport drogowy jest nadal najszybciej rozwijającą się branżą i już o kilku lat jest walka o każdego kierowca więc tak jeszcze niech się zwolnią bo nie chcą ryzykować życia i narażać się bhpowcowi bo nie ma ramp no #!$%@? napewno. a co do twoejej rpacy to nie obchodzi mnie to bo nie musisz ryzykować życiem robiąc rzeczy
@lolek32 kiedyś widziałem na mopie jak dwóch gości gruby sznur przerzuciło przez naczepe i ściągali co się dało idąc od przodu do tyłu. Jaki ja byłem z nich dumny pomimo syzyfofej w sumie pracy i żałuje że nie nagrałem tego. Niestety w przypadku firanki to gówno da bo plandeka się ugina i lód zalega w zagłębieniach. No i potrzeba do tego dwóch osób. Wtedy naprawde dotarło do mnie w jak czarnej dupie
@saltacme: Każdy musi sobie radzić, ale ty podałeś przykłady, ktorych rozwiązanie jest w gestii przedsiębiorcy, a nie państwa. Każda ciężarówka nie dość, że płaci podatek w paliwie, to jeszcze corocznie podatek od środków transportu, a na sam koniec ViaToll. Więc skoro się wypiernicza takie sumy, a autostrady są i tak płatne. To może przestaniemy je płacić i wtedy przestańmy wymagać od państwa? Czy na odwrót, transport jest dojną krową, która w
@wiktorb: ok, podałem złe przykłady, bo żaden z nich nie naraża życia przy pracy. Ale to żadna wymówka.
Jestem zgodny w 100% z Tobą by podatki, które są ściągane z przedsiębiorców przeznaczane były na rozwój infrastruktury i podnoszenia bezpieczeństwa w danej strefie. Serio a wolałbym widzieć takie rampy i inne udogodnienia dla kierowców zawodowych na każdym parkingu - bo to zwiększa również moje bezpieczeństwo.
Wiem, ze Krauze produkuje takie rampy -
@Lubie-po-polsku: To też troche #!$%@?, bo u nas na parkingach dla TIRów nie ma podestów... gdzie w Niemczech na co drugim takie coś się znajduje. Który kierowca wejdzie na drabine i będzie z draby go zrzucać? Chyba jakiś #!$%@?, który sra na swoje życie. Wystarczyłyby dwa kontenery morskie i dospawać poręcze, drabinke, ciężko nie? Prawo jest dobre i popieram, ale myślmy szerzej, proszę was...
Pobierz zpord - @Lubie-po-polsku: To też troche #!$%@?, bo u nas na parkingach dla TIRów nie ...
źródło: comment_boPRdzRvnVAwbgy2lXXTzdWZdj2aJ0fF.jpg