Wpis z mikrobloga

Przeglądam gorące od kilku dni i oczom nie wierzę. Tag #wykopowawykreslanka - wykopki dyskutują, która wódka jest gorsza, a która lepsza xD
Dla mnie wódka to ohydne gówno, które pije się jednym haustem, oczywiście wyjęte z zamrażarki - i szybko się zapija popitą i/lub zagryza by nie czuć ohydnego smaku tego trunku dla alkoholików. Nikt normalny nie pije wódki, a już na pewno nikt normalny nie pije różnych wódek, delektując się i oceniając czy Wyborowa jest gorsza czy lepsza od Żubrówki czy innej Żołądkowej... Gdy człowiek zaczyna robić takie rzeczy, to już jest poważny sygnał ostrzegawczy, że ma problem z alkoholem. Wmawianie sobie, że mu smakuje. Wódkę (40% alkoholu!) pije się tylko, żeby się #!$%@?ć. To nie lampka wina, piwo czy smakowy likier.

Dlaczego o tym piszę, bo to nie jest sytuacja tylko z wykopu. W realnym świecie również znam, czy zdarzało mi się usłyszeć takie wysrywy na temat smaku wódki, zdarzało mi się widzieć ludzi którzy piją ten trunek bez popity. Setki razy zdarzało mi się słyszeć, że "tu jest Polska, tu się pije!" Jak nie pijesz to pewnie jesteś frajerem, konfidentem i w ogóle homoseksualistą.

Przeważnie tacy ludzie, gdy odmawiam krzywo się patrzą. A gdy dowiadują się, że wolisz się wprowadzić w lepszy stan np. za pomocą LSD, MDMA czy DMT to uważają cię za skończonego ćpuna, bo narkotyki są złe i w ogóle szkodliwe.
Na wykopie to samo, co weekend tematy "kto #!$%@? ten plusuje", a na przykład jak jest znalezisko o tym, że jakiś celebryta, aktor brał kokainę czy został złapany z trawką to główna z płomieniem i wieszanie psów - że #!$%@? co to ma być, jak śmie śmieć brać kokainę! (wódki się powinien napić, co nie?).

Przypominam po raz kolejny kilka danych odnośnie alkoholu w kontekście szkodliwości i porównanie do innych substancji.

Może niektórzy, którym wódeczka smakuje, zastanówcie się nad tym czy nie macie zwyczajnie problemu alkoholowego?
Odpowiedzcie sobie na pytania:
1. Ile tygodniowo wypijam alkoholu?
2. Kiedy ostatnio byłem na imprezie bez alkoholu?
3. Co mi daje alkohol w życiu?
4. Co tak naprawdę sprawia, że oglądam w internecie Rafatusa, Magicala i innych Bystrzaków?
5. Czy w ogóle potrafisz odmówić wypicia alkoholu ze znajomymi? Czy uważasz że odmawiając wyglądasz na #!$%@?ę w oczach kumpli?

Może jest jeszcze dla was szansa.

#alkohol #alkoholizm #narkotykizawszespoko #takaprawda #wodka
CREAMY_SUPERIOR - Przeglądam gorące od kilku dni i oczom nie wierzę. Tag #wykopowawyk...

źródło: comment_jk8Nes1V2hE6mln62KOtCoKEyyEJkuXi.jpg

Pobierz
  • 28
@CREAMY_SUPERIOR: masakra XD to rozumiem że wódkę zawsze kupujesz najtańsza bo kupowanie droższej to frajerstwo? :D

tak jak opisujesz wódkę piją właśnie ci którzy mają problem - jak najszybciej, do #!$%@? i żeby nie piekło. Normalny człowiek wypije butelkę na dwie, trzy osoby i wróci do domu. Ponieważ w ten sposób się nie uwali to zwraca uwagę na smak - stąd zainteresowanie jakością spożywanego alkoholu
@CREAMY_SUPERIOR: Odezwę się jako założyciel tego tagu.
Każdy ma swój gust, jednym pasuje wodka ziemniaczana, jednym żytnia. Znaczne pogorszenie wódki można poczuć, dlatego też tworzy się taka dyskusja pod tym tagiem. . Moim zdaniem ludzie , którzy głosują w tych ankietach, mają swoje życie oraz swoją ulubioną wódkę którą delektują się po tygodniu w pracy, lub też na imprezach. Na pewno też czują zmianę smaku wodki na przestrzeni 15 lat. Ile
Jednak nie oznacza to, że są alkoholikami.


@oba-manigger: Nie chodzi mi, że każdy z głosujących to alkoholik. Ale to na pewno niepokojący sygnał, jak ktoś miewa ulubione wódki, testował ich kilkadziesiąt. Napisałem tylko słowo przestrogi.
Gdyby założyć w takim tagu ankietę o tym, które piguły z MDMA są najlepsze, albo które benzodiazepiny - to byłby lament i wyzywanie od narkomanów. A jak to jest alkohol to wszystko spoko, tu się pije,
@CREAMY_SUPERIOR: średnio, zawsze wolałem rum ale jakoś zrezygnowałem z mocniejszych alkoholi. Smak nawet ujdzie, dla mnie w sumie najgorsza jest spora zawartość % - jakby była taka wódka bezalkoholowa albo niskoprocentowa smakująca jak normalna to by było w sam raz dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie jest to jednak coś, co bym chętnie pił, dlatego robię to tak rzadko i czysto towarzysko.