Wpis z mikrobloga

Obrzydliwe hasła "narodowców" (wuja tam narodowców, faszystów - "Nie przepraszam za Jedwabne" jest jednoznaczne i nie, nie mam pretensji do Antify że krzyczała co krzyczała). "Kontrmanifestacja" (trudno powiedzieć, co tu było kontrą do czego, bo nastąpiło pewne odwrócenie proporcji) nadspodziewanie liczna i różnorodna. Niech przynoszą w sumie te czerwone flagi, ludzie się przyzwyczajają, a ból dupy prawaków bezcenny.

#polityka #protest #warszawa #obywatelerp #faszysci #wpolsceniemaantysemityzmu
Andreth - Obrzydliwe hasła "narodowców" (wuja tam narodowców, faszystów - "Nie przepr...
  • 21
@Al-3_x: No no? Poradź mi może jakieś dobre źródło, jakiegoś uznanego historyka idei?

A może chcesz powiedzieć, że Winnickiemu bliżej do nazizmu niż do włoskiego faszyzmu? Przedwojennego ONR-owi też było bliżej.
@Andreth Narodowcy to jest rak nad raki. Jeszcze chwile i ich pis sam zaora bo zaczynają gwiazdozyc. -przy okazji przejmując całkowicie monopol na "narodowość".
@zasada_rzeczywistosci: Taa, Jedwabne nigdy nie zostało wyjaśnione, ani katastrofa smoleńska, ani mord w Katyniu. Wuja tam świadkowie, zeznania, lata pracy ekspertów nad dowodami materialnymi, byle ignorant wie lepiej, bo wie.

Mam dość tych bredni o łuskach i ekshumacjach, przeczytaj raport IPN, a nie antysemickie stronki, to porozmawiamy.
@zasada_rzeczywistosci: Czytałleś raport IPN? Nie czytałeś. W ogóle nic nie czytałeś na ten temat oprócz prawackich antysemickich gównostronek. Zatem nie ma o czym rozmawiać.

publicystykę tak "obiektywnych" socjologów jak Tomasz Gross.


Jan Tomasz Gross jest profesorem historii Uniwersytetu Princeton (bardzo dobrego uniwersytetu). Jest autorem licznych i cenionych publikacji historycznych (z której żadnej nie czytałeś). To, ze problematyką stosunków polsko-żydowskich w czasie II WŚ zajmuje się socjolog nie jest iczym dziwnym (raczej
@Andreth:
O tym czym faszyzm jest najwięcej powie ci chyba jeden z jego głównych przedstawicieli no ale nie wiem może się mylę xD
Może Mussolini nie wiedział nic o własnej ideologi i w istocie reprezentował komunizm xD