Wpis z mikrobloga

@KeepCalm: pierwsza wypłata #programista15k więc nie zakładaj że mam jej jak lodu


@dzeoos: a gdzie tak napisałem? Założyłem raczej, że nic nie masz.

Poduszka finansowa, miesięczne wydatki * N, żeby nie martwić się o kase i spać spokojnie w razie jakiegoś nieprzewidzianego wydatku, problemów z wypłacalnością pracodawcy czy chęci zmiany pracy.
Inwestowanie w siebie - jeśli nie masz rodziny, masz dużo wolnego czasu to jesteś w
  • Odpowiedz
@dzeoos: Najpoerw odłóż sobie tyle kasy żeby żyć na tym samym poziomie co teraz przez 12 miesięcy, potem inwestuj. Oczywiście jak zwiększają ci się wydatki to odpowiednio zwiększasz swój fundusz. To powinien być priorytet. Jak będziesz musiał coś z niego wziąć bo np. będziesz miał problem z praca to najpierw odbudowujesz poduszkę.
  • Odpowiedz
@dzeoos: Przede wszystkim to zainwestuj w wiedzę. Ale nie kasę, tylko czas. Weź bloga takiego jak wspomniany wyżej http://jakoszczedzacpieniadze.pl i http://samcik.blox.pl/html

NAJWAŻNIEJSZE: nie p---------l całej wypłaty na konsumpcję żeby mieć coś w razie problemów z pracą czy zdrowiem, bo nigdy nie wiesz co się może stać.

Nie pakuj w nic czego jeszcze nie znasz. Zostań na razie przy lokatach i rachunkach oszczędnościowych jeśli nie masz pojęcia o inwestowaniu jako
  • Odpowiedz
@dzeoos: Mam taki arkusz w excelu w którym zapisuję przychody i rozchody w rżnych kategoriach. Dzieki temu moge Ci powiedziec ile zarabialem 10 lat temu i ile oszczedzam teraz. Moge przeslac jak chcesz.

Ja mam podobny problem. Nie z nadmiarem gotowki bo nie naleze do szlachty #programista15k ale cos tam jest. Regula jest taka ze jak zloto idzie w gore dolar idzie w dol. A zbliza sie kryzys wiec jak banka peknie dolar poleci i zloto pojdzie w gore. Dlatego przymierzam sie do kupna "paru gramów" tego kruszcu. Złoto jest dobrą inwestycją bo jest zwolnione z VATu i podatku Belki a jak nie sprzedajesz przez pol roku od kupna to zwolnione tez z podatku dochodowego.

A jak banka w koncu peknie i gielda runie w dolek to wtedy sie kupuje akcje, ale to juz dluga historia. Polecam "Inteligentny Inwestor" Bena Grahama. To juz
  • Odpowiedz