Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Pytanie do specjalistów z #mikrokoksy Przez 2 mies robiłem fbw sakera, ale mi się znudziło Obecnie kończę 531 Wendlera + pomocnicze truimvirate. Progres jest ok, ale widzę głosy, że to raczej słaby plan, bardziej "na odpoczynek od mocniejszych planów".

Co teraz jest na topie jeśli chodzi o FBW? Robi ktoś Sheiko? Może coś innego? Staż na siłowni to 8 mies. Przez cały czas różne odmiany FBW.

#silownia
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kasahara: sakera zajmuje mi za dużo czasu. Nie mogę sobie pozwolić na ponad 2 godz na siłowni. Wendlera kończę cały cykl (4 tyg) i tutaj w drugą stronę. Wolałbym coś trudniejszego. Nawet na wykopie pojawiły się wpisy, że to plan dobry na krótko, bo raczej niezbyt wymagający.
  • Odpowiedz
@JanuszSnieg: Nie samą apką człowiek żyje (masz to na myśli: https://blackironbeast.com/5/3/1/calculator )?

Ściągnij z neta, albo kup na stronie książkę 5/3/1, ten plan nie może być "za lekki" jeśli jest dobrze zrobiony. Ludzie po prostu nie programują poza właśnie tą faze "5/3/1" i potem się dziwią, że objętość mała. Ja osobiście ćwiczę na tym planie ponad rok i pewno jeszcze rok poćwiczę. Ustaw sobie Boring But Big, i jak będziesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Nie będę kombinował zostaje przy wendlerze. Zmienię pomocnicze na boring i zacznę nowy cykl. Dam znać za kilka miesięcy :)
  • Odpowiedz
@JanuszSnieg: 5/3/1 to naprawdę fajny upper/lower split, fajnie wprowadza w aspekt autoregulacji. Tylko trzeba przeczytać książki Wendlera, jakiś czas temu wyszła najnowsza - Forever 5/3/1.
Do planu warto włączyć "Joker sety" jak to Wendler nazwał. Kolejna sprawa deload co 3 tygodnie to za dużo, co sam Wendler zauważył, deload najlepiej co 2 cykle, czyli 6 tygodni ciśniecia a siódmego tygodnia deload.
  • Odpowiedz
@JanuszSnieg: Dopiero zauważyłem że staż 8 tygodni, w takim wypadku zobaczyłbym plan Greyskull LP. 5/3/1 może być stosowany przez początkujących ale jednak nie jest optymalny w takim wypadku, po prostu progresja jest za wolna.
  • Odpowiedz