Wpis z mikrobloga

Skąd wiadomo, że w diecie na przykład brakuje białka i trzeba posiłkować się jakimiś gainerami? Zacząłem niedawno ćwiczyć, bo jestem typowym suchoklatesem- w domu 1.5h dziennie różne partie ciała. Bez żadnej diety- po prostu postanowiłem jeść więcej niż miałem zwyczaj + ograniczyłem słodycze, a za to przekonałem się do płatków owsianych.
Teraz po trochę ponad miesiącu miałem wrażenie, że praktycznie nic się nie zmieniło, ale kolega który nie widział mnie przez ten czas stwierdził, że spuchłem i widać progres. Faktycznie przytyłem 2.5kg w tym czasie. Niby fajnie, ale teraz się zastanawiam czy w takim razie można osiągnąć więcej posiłkując się jakimiś suplementami. W robocie wszyscy którzy ćwiczą wcinają jakieś mutant masy, nawet jeśli na siłkę chodzą raz na tydzień. Ale z drugiej strony nie chciałbym, żeby nagle wywaliło mi bęben od nadmiaru kalorii.
#mirkokoksy #mikrokoksy #dieta
  • 16
@Atraktor:

Wpisz w dowolna apkę co jesz fitatu lub myfitnesspal to się dowiesz czy Ci coś brakuje. Jeśli masujesz to 1.2-1.5 g bialka na 1 kg ciala - chyba, ze masz 15 lat i jeszcze rośniesz to możesz 1.5-2 g. W 99 % przypadków gainer nie ma jakiejkolwiek racji bytu chyba, ze jesteś np. kierowcą tira lub nie masz jakkolwiek możliwości jeść normalnych posiłków. Zacznij liczyć kalorie.
@turbojez:

~2g na 1kg ciała

@Kasahara:

1.2-1.5 g bialka na 1 kg

Czyli przy aktualnych 70kg ile powinno wystarczyć? 100g dziennie? Tyle chyba powinienem wyciągać tylko z jedzenia

@kilertesciowej1927: 2.5kg w ciągu miesiąca to dobry wynik czy za mały? Ćwiczę codziennie, ale nie na siłce tylko w domu jakieś kalisteniczne ćwiczenia i z hantlami+ raz w tygodniu basen i raz bieganie
@Atraktor: karki na forach piszą 2g to nie chciałem zaniżać, ale sam raczej też 1,5g osiągam góra

2,5kg/mc to sporo nawet, ładny wyniczek, ja bym nie brał gainera ani białka na twoim miejscu, za parę miesięcy najwyżej kreatynę możesz sobie wziąć jak już chcesz się wspomagać jakoś, aczkolwiek ja sam jej nie używam
@Atraktor: białko masz okej, trzeba bardzo się postarać żeby nie wyrobić normy białka. Gainer to dobre uzupełnienie jeśli brakuje ci kalorii w diecie. 2,5kg na miesiąc to wg mnie bardzo dobry wynik. Jeśli miałbym ci coś poradzić to zainwestuj w sztange i ławeczkę albo wybierz się na siłownie i rób full body workout. Codzienne ćwiczenia nie działają korzystnie, mięśnie muszą mieć 1 dzień przerwy na regenerację
@Atraktor: mutant mass i inne gainery == weglowodany czyli to samo co cukier/platki owsiane/ryż/kasze i wyroby z mąki bułki/makaron/chleb itp. Powinieneś jeść około 2g białka na kg masy ciała. Skąd wiedzieć ile jeść? Musisz ważyć jedzenie i patrzeć w tabele kalorii. Jak masz za mało białka a nie chcesz zmieniać diety to wtedy możesz się posiłkować białkiem w postaci suplementu.
@Atraktor: 100 B jako minimum będzie ok. Raczej bez problemu wyciągniesz tyle z 2 jaj, serka wiejskiego jednego i 200 g mięsa +/-. Oczywiście jak zjesz więcej nic Ci się nie stanie, po prostu będzie trochę to mniej optymalne.

Wynik spoko jeśli był połączony z dobrym treningiem.
@kilertesciowej1927: No właśnie aktualnie nie mam czasu biegać na siłkę stąd ćwiczenia w domu i zakup hantli (o ławeczce myślałem, ale nie ma na nią miejsca więc podłoga i karimata muszą wystarczyć). Przerwy robię- jednego dnia ćwiczę inne partie ciała, a kolejnego inne. Na siłkę planuję zacząć chodzić za jakieś 2 miesiące jak już będę mógł sobie na to pozwolić
Ze względu na warunki o których mówisz to ograniczony masz trening. Do klatki obowiązkowo przydała by ci się sztanga + ławeczka, do pleców przynajmniej sztanga. Niestety, do zbudowania masy mięśniowej potrzebny jest duży ciężar a hantlami takiego ciężaru nie przyjmiesz.