Wpis z mikrobloga

@VAMISHK: Chciałem napisać, że ten znaczek dodawali do kolekcjonerskiego wydania filmu "Maska Zorro", ale pomyślałem, że nie zrobię tego. Chłopak chce się dowiedzieć ciekawej rzeczy, to nie będę mu przeszkadzał kiepskimi śmieszkami.
  • Odpowiedz
@BajerOp: To wygląda jak "ŻSS" ("Ż" pisane nie z kropką, tylko z kreską po środku), czyli może "żołnierz SS".

A tak na poważnie, jeśli to jakaś szkoła to "zespół szkół s...".
@VAMISHK: Dowiedz się do jakich szkół chodził Twój dziadek. Może to przyniesie jakiś trop.
  • Odpowiedz
@VAMISHK: jesli to żss to jedyne co mi sie kojarzy to Żydowska Samopomoc Społeczna :) ale wątpliwe zeby ojciec tam nalezal i zeby mieli taka odznake.

Jesli to ZSS to moze faktycznie odznaka szkoly typu Zespol Szkol Samochodowych? Pasowaloby?
  • Odpowiedz
@VAMISHK: Musisz współpracować, żeby rozwiązać tę zagadkę. Internauci nie mają pojęcia kim był, więc zadają dodatkowe pytania i dają sugestie, które Ty masz możliwość głębiej zbadać. Sprawdź do jakich szkół chodził. Jeśli do podstawówki albo liceum, to sprawdź, czy w tamtym okresie były one częścią jakiegoś zespołu szkół. Poszukaj w dokumentach, czy nie należał do czegoś, co w skrócie można byłoby zapisać podobnie jak na przypince.

Szkoda, że nie dodałeś tagu
  • Odpowiedz
@VAMISHK: jakie teksty? O ŻSS zartowalem bo to byly lata 40. w generalnej gubernii wiec jak sam napisalem raczej do tej organizacji nalezec nie mogl. Co jest zlego w byciu Żydem ze sie tak gotujesz?
W tej szkole specjalnej mogl pracowac jako nauczyciel czy wozny, nigdzie nie sugerowalem ze byl dzieckiem specjalnej troski. Nawet gdyby, bo np. ma problemy ze sluchem czy wzrokeim, to co #!$%@? z tego? Zluzuj poslady.
Podales
  • Odpowiedz
@VAMISHK: no to moze faltycznie Zespol Szkol S... ślusarskich? Albo np. pracowal w jakiejs szkole typu zespol szkol samochodowych? Jesli pracowal jako tokarz to moze byl zatrudniony np. w szkolnym warsztacie? Albo Zwiazek jakis?
  • Odpowiedz
@VAMISHK: żory! Żorska (żorecka?) Spoldzielnia czegoś na S? Stowarzyszenie sportowe? ŻH nie wiem czym mogloby byc? Jest cos takiego jak żorska husaria (!) ale to tez oczywiscie nie pasuje.
  • Odpowiedz