Wpis z mikrobloga

Mirki biznesmeny. Jak to się dzieje, że ludzie w wieku 25 lat zarabiają kupe hajsu na firmach? Czy wszyscy to vatowcy albo dzieci bogatych rodziców, czy faktycznie są tacy, co do wszystkiego sami?

Jeżeli są tacy, co dochodzą do tego faktycznie pracując, to skąd oni mają tą wiedzę i umiejętności? Chciałbym sam rozwinąć własny biznes, mam kilka pomysłów, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Skąd wziąć taką wiedzę jak to zrobić? Moja ogranicza się jedynie do tego, co dotychczas wyczytałem w internecie, zaobserwowałem pracując u kogoś. Wiem kiedy nie warto zakładać spółek z o.o itp. Sam osobiście znam niewiele osób, które prowadzą własne interesy, 2 z nich to typowi fachowcy na jdg, a jeszcze kilku to #!$%@? #januszebiznesu którzy towar dostarczają jak im się zachce, tak samo z pieniędzmi za faktury.

A więc reasumując, czy wszystkie młode biznesmeny to banany i złodzieje? No i skąd brać wiedzę, jak zacząć biznes? Napisać biznesplan? Zrobić analize SWOT?

#biznes #firma #dzialalnoscgospodarcza
  • 12
@krzys2c: Młode biznesmeny często otrzymują kapitał na start i porady biznesowe od rodziców. Czasem załapią się na jakąś dotację. Nie znam przypadku który wystartowałby sam od zera bez szczególnych umiejętności jakie może sprzedać (ale to w sumie praca nie biznes) albo dodatkowego kapitału (startowanie na pożyczonych pieniądzach to też w sumie głupota).
@krzys2c skupiłes się na tym, ze jdg jest lepsze niż sp z.o.o. zamiast na tym co robić żeby ludzie kupowali Twoje produkty/usługi. Tu jest Twoj problem. A JDG zakłada się dawno jak biznes się kręci, więc go rozkrec. Polecam Marcin Sawicki błędy młodych przedsiębiorców na YT.
@krzys2c: nie pamiętam jak dokladnie ta metoda się nazywała, ale na chłopski rozumum Ci przedstawię:

robisz dajmy na to usługi fryzjerskie za np. 20 zł/sztuka (dla Panów aby nikt się nie przyczepił) i teraz zastanawiasz się czy to ma sens. Bierzesz pod uwagę wszystkie koszty: wynajem lokalu, koszty sprzętu, wszystko co będzie niezbędne + twoje oczekiwane wynagrodzenie.

Teraz załóż że na jednego klienta poświęcasz 30 minut, pracujesz 8h dziennie przez 25
Czy istnieją metody analizy, czy dany biznes ma sens, zanim zacznę go robić? Czy muszę po prostu w ciemno podjąć ryzyko, a z czasem wyrobię sobie biznesowy instynkt?


@krzys2c: Polecam to co pisze @Arytmetyk: -> Przetestuj biznes na czarno najpierw. To Ci powie czy są klienci oraz pozwoli bez ryzyka parę błędów skorygować/wyłapać.

Jeśli twój biznes wymaga inwestycji.... cóż, radzę zatrudnić się najpierw w podobnym biznesie - i żadnego ryzykowania