Wpis z mikrobloga

Czy to, że jestem na lowcarbie może mieć wpływ na to jak dobrze się uczę? Ogólnie moje samopoczucie jest dużo lepsze niż kiedyś kiedy jadłem dużo cukru, ale mam wrażenie, że sprawność umysłowa lekko spadła. Wrócić na jakiś czas do węgli (3 tygodnie do końca sesji) czy gdzieś indziej szukać przyczyn. Aha dietę trzymam od miesiąca i staram się nie przekraczać tych 30 gram węgli.

#silownia #mikrokoksy #dieta
  • 9
@Niktkolwiek jak jestes od miesiaca to nie ma o czym jeszcze gadać. Pewnie jeszcze się nie zaadapotowałes i twój mózg jeszcze leci na węglach.
Ludzie ogólnie bardzo sobie chwala naukę na diecie niskowęglowodanowej, ale do tego potrzebna jest adaptacja ketonowa. Może wróć do normalnych posilkow na okres sesji i wroć w mniej napiętym terminie i daj sobie z 2 miesiace na adaptacje (chociaż są szybsze metody- jak 3 dniowe glodowki)
@Niktkolwiek: ja #!$%@? na 30g węgli to zaraz nie będziesz mógł myśleć normalnie. Leci mózg na oparach a z każdym dniem coraz gorzej. Ja wiem, że teraz są modne "tłuszczówki" ale po co się męczyć zwłaszcza my potomkowie jedzących zboża. Na carb też możesz schudnąć a i samopoczucie lepsze.
@ethics: tak się składa, że gdyby procentowo przedstawić czas od którego zaczeliśmy jeść zboża w stoskunku do czasu istnienia człowieka, to byłby to zaledwie 1%, co oznacza że 99% czasu spożywaliśmy niewielkie ilości węgli przeważnie tylko z owoców. Trudno więc tu mówić że jesteśmy przodkami jedzących zboże, co więcej, wiele osób mówi że wynalezienie rolnictwa było jedną z gorszych rzeczy, która przytrafiłą się ludzkośći.