Wpis z mikrobloga

#linux #naukaprogramowania #programowanie

Wybrałem już dystrybucję. Jest nią Mint, ale mam kilka pytań:

Jakie środowisko i dlaczego? Dziwnego interfejsu mogę się nauczyć. Zależy mi najbardziej na stabilności. Mam kartę geforce (jeśli ma to znaczenie).

Mam jeden dysk SSD 250 gb i na nim stawiam system. Nie planuję go partycjonować. Na drugim mam partycje i swoje książki, muzykę i filmy. Cały dysk ma system plików NTFS. Czy system będzie widział ten drugi dysk i jaki mam wybrać system plików przy instalacji.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IsambardKingdomBrunel: głównie wygoda, na linuksie masz: bash, konsola, python zawsze w standardzie, repozytorium.

Możesz tak samo zapytać jaki jest techniczny powód żeby nie mieć basha w windowsie, przecież możesz mieć, ba nawet z pythonem...

Odpowiem ci podobnie wygoda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Wiesz, faktycznie masz rację, mogło to tak zabrzmieć, że jednak stwierdzam wszem i wobec, że Linux > Windows.

Niemniej jednak miało to mieć brzmienie, oczywiście w kontekście moich własnych spostrzeżeń i odczuć

Mea culpa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@IsambardKingdomBrunel jeżeli nie bawiłeś się jeszcze z pythonem na linuksie nigdy to od razu mówię - instaluj pythona na virtualenvie, a nie systemowo tak jak ja. Skończyłem z systemowym 2.7, jakaś wersja 3.5.x i 3.6.x. ile ja nerwów sobie napsułem instalując biblioteki tam to masakra, dopiero po czasie ogarnąłem jak to robić dobrze -_-
Miałem kiedyś dual winde i minta właśnie ale stwierdziłem, że warto się przerzucić tylko na Linuxa i
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013 nie wiem kogo nazywasz idiota - uzywam tych systemow profesjonalnie w pracy, więc mam porownanie. To że Ty wpisales cos z neta w konsoli i odpaliles jakis program to nie znaczy ze jestes juz super hiper znawca. Ja pie....
  • Odpowiedz
@Shiv: Za to potrafię ustawić polską klawiaturę i pisać w miarę poprawnie po polsku panie ultra hiper znawca.

Tak swoją drogą zapytam z ciekawości, czemu napisałeś "Ty" wielką literą? Czujesz się jakoś emocjonalnie ze mną związany? xD
  • Odpowiedz