Wpis z mikrobloga

@rumak: Moim zdaniem D'addario EXL. Coś około 60zł, są dość ok. Grywałem na niklowanych, nie wiem jak jakościowo wypadają stalówki.

Ja niedawno kupiłem dziwny wynalazek - struny Olimpia. Kosztowały chyba 25zł :D Cena bajka jak na basowe struny. O dziwo, nawet to to grało. Struny teoretycznie niklowane, ale brzmiały cholernie jasno i z dość mocno słyszalnym fretbuzzem (w sumie lubię jasne brzmienie, więc dla mnie okay, ale jak ktoś chcę typowe
  • Odpowiedz
@hokus_pokus: własnie problem w tym, że chciałbym struny, które wytrzymają b. długi okres czasu, ponieważ ten bas nie jest instrumentem na którym najczęściej gram, używam go w celu uzupełnienia aranżacji podczas produkcji, dogrywam do gitary elektrycznej i pianina. Czy w takim wypadku dalej to będzie najlepszy wybór?
  • Odpowiedz
@hokus_pokus: strasznie dużo tego jest na allegro (gdy wpisuję frazę D'addario EXL), czy mógłbyś mi podesłać jakąś konkretną aukcję na której znajdę te struny?
  • Odpowiedz
@rumak:https://taniestruny.pl/struny/komplety-strun/do-gitary-basowej/d-addario-exl220m-40-95-nickel-wound-medium-scale?from=listing

Linków do allegro raczej Ci nie podam, bo kupuję w sklepach stacjonarnych strunki zawsze.

Generalnie te D'addario to masz stalówki (jaśniejsze) i niklowane (bardziej zrównoważone brzmieniowo). Te numerki w nazwie różnią się tylko grubością - wybierz jaka Ci pasuje. Ja np. gram na 40-95 z linka czyli raczej cieńkie struny. A właściwie to grałem, bo ostatnio przerzuciłem się na te Olimpie za 30zł :D
  • Odpowiedz
@rumak: Dodam jeszcze, że jesli chesz struny które najdłużej trzymają brzmienie, to tylko i wyłącznie elixiry. Tylko że one są już po prostu drogie, kosztują ponad 200zł.

Jak lubisz świeżo brzmiące struny, to też rozważ te Olympie. Są tanie, takzę po prostu zmieniaj co 2-3 tygodnie zamiast porządniejsze struny co miesiąc. Mi żadne struny nie trzymały brzmienia więcej niż około miesiąc. (choć nie korzystalem z tych Elixirów, ale podobno są super
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: 2 stówy za drogo niestety, szukałem czegoś do 50-60 zł xD Ale jakbym miał wolne dwie stówki to bym wziął te Elixiry, na pewno kolejnym razem je wezmę, wielkie dzięki za info o nich <3
  • Odpowiedz