Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki.
Planuję się wyprowadzić na swoje. W planach mieszkanie dwupoziomowe w szeregowcu.
Ktoś mi podpowie mniej więcej jaki jest miesięczny koszt utrzymania 60m2?

Prąd, woda, ogrzewanie gazowe. Wiem że każde gospodarstwo domowe jest inne, ale chodzi mi żeby poznać mniej więcej ile to kosztuje.

Obydwoje z różowym zarabiamy po +2,5tys każde, rata kredytu wyniesie 1000zł miesięcznie i nie mam obawy czy teraz to dźwigniemy.

#mieszkanie #dom #ogrzewanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 13
BezdomnyStanisław: @sveq91: nic nadzwyczajnego - mają górę z poddaszem. Poddasze jest większe, ale zgodnie z Prawem Budowlanym do pow wlicza się tylko obrys pomieszczenia o wys. min. 190cm. Obstawiam, że mają 50m2 mieszkania 10m2 poddasza i 20m2 skosów - trudno to wykorzystać, ale robi wrażenie przestronności.

Minus jest taki, że w lato mieszkanie jest jak piec. Z doświadczenia znajomych: klima do schładzania mieszkania, i przydałaby się klima do schładzania poddasza,
@AnonimoweMirkoWyznania: Możesz mieć rację z tymi poddaszami. Ale z tego co pamiętam to 100% wlicza się powyżej 2,2m. Pomiędzy 2,2 a 1,4m wliczane jest 50% powierzchni. Poniżej już się nie wlicza. W każdym razie mam większe mieszkanie 3 pokojowe. Dwupokojowe przeważnie mają ~35-45 m, a mieszkania dwukondygnacyjne to spokojnie w okolicach 80m i więcej. Stąd moje zdziwienie, że domek w szeregówce może mieć taką małą powierzchnię. Chyba, że ta druga kondygnacja
@radekrad:

każdy poziom ma chyba 60 metrów? Nawet sobie nie wyobrażam dwupoziomowego na w sumie 60 metrach. To co? Na parterze salon z kuchnią, na piętrze dwa pokoje a na klatce schodowej łazienka?


Opisujesz 3/4 domow w UK ( ) Ale to nic, wazne, ze jest wlasny dom, nie? ;)