Wpis z mikrobloga

Zainspirowany głupotami jakie tu się nieustannie wypisuje (specjalne pozdrowienia dla @megaloxantha i @theromanpolan ;),
pomyślałem, że mógłby zrobić kanał na YT i pogadać sensownie na tematy związane z #bitcoin.

Plan jest taki, że będę robił nagrania po polsku i po angielsku, na dwóch osobnych kanałach. Zero gadania o cenie i handlu, bo mnie to nie interesuje i się nie znam. Znam się za to na aspektach technicznych.

Zastanawiam się jacy są najpopularniejsi polskojęzyczni bitcoinowy youtuberzy, i czy w ogóle kogoś by to zainteresowało.

Jeżeli tak - jakie tematy byłyby dobre na start.

#kryptowaluty
  • 10
@dpc8 Jak działa Segwit, dlaczego jest tak mało popularny? Czym jest atomic swap, LN? Dlaczego jest taki problem z dojściem do konsensusu w społeczności btc? Kiedy kolejny hardfork? Jakie problemy miał rozwiązać Segwitx2? Czy ten temat jeszcze powróci? Dlaczego Bitcoin nie jest wcale taki anonimowy jak mogłoby się wydawać?

Czym różni się litecoin od bitcoina w warstwie sieci i dlaczego nie ma takich problemów z wydajnością? Wrzuć na dTube i pomóż rozwijać
@dpc8: Chciałem coś nagrać jeszcze dzisiaj, więc jest: https://www.youtube.com/watch?v=dBQfUIvSvUI - o cenach transakcji i trochę "czytania mempoola".

Jakość jest słaba, wiele razy się zacinam, itd.. Chciałem też zrobić coś dłuższego, ale zabrakło mi siły.
Czas spać.

Muszę ogarnąć jakieś dobre narzędzia do edycji, bo nie potrafię nagrać więcej niż 3 minuty bez jąkania się i jakichś głupich przejęzyczeń. Wygląda na to, że takie yutubowanie to jednak ciężka robota. ;)