Wpis z mikrobloga

@Psiake: nie na każdą głosuję plebs, plebs zwykle idzie tam gdzie jest socjal, "wyrazisty" (np.zeman) przywódca albo obrona "tradycyjnych" wartości.
@Psiake: no i chyba ty znasz tą nieprawdziwą skoro uważasz że plebsu nie zachęca się do głosowania przez socjal, udawanie "swojego" i udawanie obrońcy konserwatywnych pseudo-wartości społecznych. Taki program to gotowy przepis na wygranie wyborów na biednej prowincji gdzie plebsu jest najwiecej, a w niektórych bardziej odstających od norm krajach (np. w Polsce) nawet w większych miastach.
@Psiake: generalnie nie-plebs czyli ludzie na stanowiskach kierowniczych, prawdziwi przedsiębiorcy itd. (którzy rzeczywiście zarabiają, nie mylić z januszami prowadzącymi skup złomu czy komis) zarówno w polsce jak i na świecie głosują na partie neoliberalne, w niemczech jest to głównie fdp, czasami cdu, w polsce nowoczesna i część pewnie głosuję na po, być może też na korwina ale on powinien być dla wszystkich skompromitowany po swoich ciepłych słowach o legalizacji pedofili.
@taiAI: ale mnie zaorałeś tym sondażem (((niewiadomego pochodzenia))) ( ͡° ͜ʖ ͡°) posrałem się z wrażenia.
Już pomijam wyciąganie tak daleko posuniętych wniosków na podstawie żałośnie niskiej frekwencji wyborczej.
@Psiake: tak bo na wybory chodzi tylko jedna strona czy grupa społeczna, co z tego ze frekwencja jest niska skoro na wybory nie uczęszczają jedni i drudzy, co widać po sondażach z tamtego okresu. Źródło sondażu o grupach społecznych: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wybory-parlamentarne-2015-wyniki-glosowania-grup-zawodowych,589085.html

Poza tym zagiąłem cię, udowodniłem swojej racji, przyznaj się do błędu albo zamilcz
taiAI - @Psiake: tak bo na wybory chodzi tylko jedna strona czy grupa społeczna, co z...

źródło: comment_pJB7x64t97OpfX8AHm4uu5QPY9zB631d.jpg

Pobierz
@taiAI: Po pierwsze operujesz na najprawdopodobniej nieprawdziwych danych.
Po drugie, nie umiesz ich czytać (i nadinterpretujesz), bo wynika z nich póki co, że większość tej domniemanej elity intelektualnej narodu głosuje za po i pis, co nie zgadza się z twoją tezą powyżej
Po trzecie wykształcenie nie robi z ciebie inteligentnego i znającego się na polityce, tudzież występującego w interesie narodu.
Po czwarte usuń konto.

co z tego ze frekwencja jest niska
@Psiake: no spoko tylko nie ma ani jednego potwierdzenia twojej tezy że inteligentni nie chodzą na wybory, za elite narodu uważam ludzi którzy coś w życiu osiągneli, a takimi nie wątpliwie są ludzie prowadzący legalne biznesy które przynoszą wysokie zyski i prezesi dużych firm aczkolwiek nie państwowych. W którym miejscu nadinterpretuje dane? W grupach które przytoczyłem jest wyraźnie większe poparcie dla platformy, nowoczesnej i korwina. Wyraźnie mniejsze dla pisu i pslu
@taiAI: Dane które podlinkowałeś wyżej nie dzielą przedsiębiorców na tych prawdziwych (dużych) i nieprawdziwych (małych). Tych małych, plebsowatych ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest znacznie więcej. Artykuł nie wspomina także nic o zarobkach.
Głosujący w wyborach nie są przekrojem całego społeczeństwa. Nie możesz w związku z tym wyciągać wniosków dotyczących całości.

I to wszystko zakładając, że dane powyżej nie są z dupy. A przypuszczam, że są.
No i