Wpis z mikrobloga

Tak się od dwóch dni przyglądam temu, co się dzieje pod tagiem #acleague i to, co widzę przechodzi ludzkie pojęcie. Cenzura i usuwanie niewygodnych treści były obecne w lidze od dawna, ale teraz przeniosło się to nawet na wykop.

Większość krzykaczy “z patusami na ustach” nawet nie ma pojęcia o czym jest rozmowa. Są pytania, ale nie ma odpowiedzi. Jest za to krzyk i usuwanie treści.

Nie interesuje Was historia tej dramy? Serio macie w dupie powód tej wojny? Serio myślicie, że ludzie kręcą taką gównoburzę bo dostali bana za obrażanie wodza?

Nie wiecie od czego się zaczęło i o co ta wojna, to ja Wam napiszę.

Wojna jest oto żebyście mieli coś do powiedzenia. Tak, tak. Żebyście Wy krzykacze mieli coś do powiedzenia w tej lidze.

Te wszystkie gównoburze mają swój początek dawno temu, a zaczęło się od tego, że ktoś zaczął wyrzucać Wasze głosy do kosza. Była tu kiedyś tak zwana “demokracja”. Tak zwana, bo z demokracją to miało gówno wspólnego. Wasze wybory leciały do kosza. Nie raz i nie dwa. I to właśnie te patusy, na których krzyczycie w tych komentarzach podnosiły głos nawet wtedy, gdy decyzja podjęta przez ligowiczów była sprzeczna z głosami oddanymi przez nich samych.

Te patusy poświęciły setki godzin na to, żeby ta liga była tym czym jest w tym momencie. To samo się nie zbudowało.

Gdy większość z nich pojawiła się w lidze to była to dla niej jeszcze era kamienia łupanego. Siła tej ligi tkwiła w ludziach. Dzięki nim powstało wiele:
- arkusz kalkulacyjny do list startowych,
- strona internetowa,
- grafiki / plakaty,
- filmiki promujące ligę,
- ACL Manager,
- profil na FB,
- regulaminy,
- transmisje wideo.

Teraz na większość osób zaangażowanych w ligę po prostu się wypięto, a części zrobiło się w lidze za duszno i sobie poszła tam, gdzie nie ma cenzury. Część osób została i dalej się udziela, ale nawet na nich są najazdy, czego osobiście byłem wczoraj, czy przedwczoraj świadkiem na discordzie.

Jeszcze chwila i w lidze zostaną tylko ci, którzy przychodzą raz na 2 tygodnie pojeździć i elo. No ale 300 osób w excelu ładnie wygląda.

ps. Uprzedzając pytania - nie wszystko z listy jest autorstwa tych, którzy odeszli.

ps2. Nie mam nic do osób którzy przychodzą do ligii tylko pojeździć. Dla nich tę ligę rozwijaliśmy i w sumie dla nich jest ta gównoburza.

I proszę darujcie sobie stwierdzenia, że to kolejny atak.

Lepiej zastanówcie się dlaczego są przed Wami usuwane wypowiedzi innych i całe kanały. Bo kogoś obrażały? A o kim świadczy taka wypowiedź? O tym, kto ją napisał, czy o tym kto w niej został zwyzywany? Czy aby na pewno wiecie dlaczego znikają wypowiedzi i całe kanały? Przez to, że ktoś napisał brzydkie słowo?
  • 86
@spunky: Ja tu już się wziąłem kompletnie z czapy i sam żywo prowadziłem dyskusję, więc zabiorę głos znowu, skoro sam się w to wplątałem i też o mnie chodzi.

Nie interesuje Was historia tej dramy? Serio macie w dupie powód tej wojny?


Trochę tak. W sensie, trudno nie zauważyć dlaczego ta drama jest, bo powody są wałkowane w kółko i w kółko, więc to nie tak, że mnie nie interesuje historia,
Czyli wychodzi na to że nie ma sensu niczego naprawiać, najlepiej zepsuć do końca plując dalej jadem na lewo i prawo? Rozmontować ligę gdzie prawie 200 osób jeździ bo gdzieś jest zgrzyt? Nie twierdzę że mały, ale nie jest to coś w czym nie można się dogadać. To jest pierdoła a zachowujecie się jakby wam matki zbałamucili (pozdro @Golomp ( ͡ ͜ʖ ͡) ). Ale widzę że
zamiast konstruktywnie podejść do tematu i problem załatać


@Mokrysedes: Błędem jest sugerowanie że takich prób nie było. Większość gównoburz na kanale administracyjnych brała się właśnie stąd, że niektórzy nie chcieli nawet słuchać drugiej strony i robili po swojemu.
Na rozwiązywanie problemów jest już chyba za późno ;)
@Golomp: Bo zabieraliście się do tego od dupy strony. Nie zaczyna się konwersacji od wytaczania armat że Sznikers to czy tamto i że go #!$%@?ło :) Generalnie obie strony nie grzeszą dyplomacją, Sznikers że nie był dobrym słuchaczem a wy nie byliście z kolei dobrymi mówcami. I nie traktujcie tego jako atak ale jako konstruktywną ocenę poprzednich działań. Rozmawiałem ze Sznikersem, wie gdzie popełniał błędy, mam nadzieję że wnioski wyciągnie. Mam
@Mokrysedes o jakiej konstruktywnej wymianie zdań mówisz, skoro Sznikers jak widać do tej pory nie potrafił merytorycznie odnieść się do zarzutów stawianych mu między innymi przez @czaksniff czy @Golomp w poprzednich wpisach. Zamiast dyskusji mieliśmy tutaj kilka memów, albo odpowiedzi w stylu "dobra dalej nie czytam".

Żeby nie było, absolutnie nie popieram tego prania brudów publicznie na mirko, ale z drugiej strony gdzie jak nie tutaj, skoro profilaktyczne praktyczne każdy kto nawet
o jakiej konstruktywnej wymianie zdań mówisz, skoro Sznikers jak widać do tej pory nie potrafił merytorycznie odnieść się do zarzutów stawianych mu między innymi przez @czaksniff czy @Golomp w poprzednich wpisach


@esk0: A to? https://www.wykop.pl/wpis/29546917/retsam84-patologia-to-jest-dochodzenie-do-takich-w/#comment-104938099

Myślę że gdybyście obrali drogę rozmowy a nie orania drugiej strony to rezultat byłby zupełnie inny. Podobnie Sznikers gdyby nieco więcej miał pokory a mniej odbijał piłeczkę też wyglądałoby to inaczej.

Chcę tylko naświetlić że obie
@Mokrysedes: ja napisałem ładne konstruktywne posty, zero wrzutów, nawet chwaliłem Sznikersa w nich. Zostały usunięte bez odpowiedzi. Do wgłądu w zrzucie wrzuconym przez Rossiego.

Póki jeszcze byłem w bordo (wywalony kiedy sznikers rozwiązał bordo i nigdy mnie nie przywrócił, mimo że zawsze konstruktywnie do niego pisałem) to zawsze starałem się rzeczowo pomagać, nigdy go nie wyzywałem, a jak krytykowałem to argumentując to. Mimo to, zostałem najpierw zdegradowany, a później zbanowany. Owszem
@valencianista:

zawalony deal z R. - Ty


Ja chciałem na samym początku, ale po konsultacjach z chłopakami wyszło, ze musielibyśmy zmienić zupełnie profil ligi, dlatego zdecydowaliśmy wspólnie ze nie wchodzimy w R. czyli nie tylko ja jestem winny.

zawalony deal z Bullionem (czy jak oni się zwali) - Ty


Bullion dostał zielone światło, powstał skin i przykładowe banery na torze Kycu je przekazał im do wglądu po czym sprawa ucichła i
Jest regulamin discorda? Jest.
Darcie ryja żeby być lepiej widocznym... cenzura xD
To jest najgorsze co się przytrafiło lidze, nie można nadużywać capslocka....
Upomnienie dwukrotne. Nie podziałało to wylatujesz, proste i klarowne.
Co #!$%@? duma została urażona że ktoś podjął środki by to ukrócić?

Capslock to tylko przykład że regulamin jest i będzie egzekwowany.
@Mokrysedes Świetnie że odnalazłeś chyba jedyny wpis gdzie odpowiedzi były jako tako sensowne, niestety przeglądając cały wątek można dojść do wniosku, że wciąż pozostaje więcej pytań niż odpowiedzi. Te najbardziej niewygodne i istotne kwestie w moim odczuciu zostały albo całkowicie pominięte albo ogarnięte bardzo szczątkowo przez zwykłe odbijanie piłeczki.

Szkoda, że to wszystko potoczyło się w ten sposób i znaczna część tych najlepiej i najszybciej jeżdżących kierowców po prostu olała temat. Mieliśmy
@TheSznikers: napisał Ci ze jesteś żałosny bo dzbanek słowem się nie odezwał a Ty nawet na wykopie dałeś mu bana. To nie jest żałosne? Zamiast odnieść się do pytań czemu dostał bana, czemu zabrałeś mu możliwość zgłaszania indcydentów, czemu twierdzisz ze halko chce Ci coś zniszczyć? Powiedz mi teraz w jaki sposób ja niszczylem te lige ?