Wpis z mikrobloga

@Stout: zrob badania i to najlepiej od razu mocz etc, jakas morfologia rozszerzona i moze tarczyca/hormony dokladne - zanim zaczniesz suple wciagac. Co do miesni - dobry fizjo + cwiczenia rozciagajace/korygujace
@Stout: po dobrym wywiadzie i diagnostyce u fizjo wyjdzie Ci co jest nie tak z plecami. Mogą to być banalne rzeczy, które niby nie mają żadnego powiązania z bólem w danym odcinku kręgosłupa.
@arael chodziłem na joge, ale ja chce znaleźć PRZYCZYNĘ, bo mimo wszystko każdego mięśnia na jodze nie rozciągane, a nie ukrywam mega nudne to dla mnie, wole kalistenike
@Fizjo_Mirek byłem u mega dobrego fizjo, wiadomo co nie tak, nie wiadomo dlaczego mi się spinaja mięśnie

Mam też problemy z koncentracja, i inne jakieś bzdety typu mocno mi się ręce poca
@Stout: no to wlasnie dobry fizjo pomoze Ci znalesc przyczyne, ja mam problem z karkiem i tez ciagle napiete bo siedze jak mirek w pracy przed monitorem i nic mi nie da trening etc jak po 12h miesnie dostaja w dupe bo siedze jak żółw
@arael no właśnie problem w tym ze przy siedzeniu się to poglebia mocno. I jal pracujesz nad tym, tylko pilnujesz postawy przy siedzeniu?

#!$%@? mnie to, bo niektórzy maja takiego garba ze **uj i nic ich nie boli, a siedza pokrzywieni na maxa
@Stout: pilnowanie przy siedzeniu, staram sie czasem jakos rozciagac ale juz 5 lat sie z tym bujam i jakos nie widze konca... widac taki urok wczesniej mi nie przedzkadzalo ale jak zaczalem biegac to bolalo, okazalo sie ze przy bieganiu kark pracuje mocno i przez pozycje zolwia takie skutki
@arael: Pozycja żółwia to masz na myśli zaokrąglone plecy tak? Tylko szyja boli, czy lędźwia też?
Nie myślałeś jakoś pracować nad pozycją, np prostotrzymacz kupić i siedzieć w tym po 2h dziennie?
@Stout: ramiona sciagniete do przodu tzw rotacja ramion oraz glowa wysunieta do przodu - typowo mirkowa pozycja ;-) na YT sporo poradnikow na to, przy dzisiejszym siedzacym trybie zycia sporo ludzi z tym ma problemy. ledzwia nie stanowia u mnie problemu akurat - tylko kark
@Stout: kifoza ale nie az tak zaawansowana jak na tym zdjeciu, za to mam bardziej klatke schowana i qrde walczyc z tym ciezko - pajaczek taki z pretow stalowych by sie przydal